Trwa ładowanie...
d2yfac6
Marsz Komorowskiego po Warszawie. "Chcę serdecznie prosić o poparcie"
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Marsz Komorowskiego po Warszawie. "Chcę serdecznie prosić o poparcie"

Prezydent Bronisław Komorowski podziękował warszawiakom za dotychczasowe wsparcie i prosił o dalsze w czasie II tury wyborów. Podczas przejścia ulicami Warszawy do Pałacu Prezydenckiego Komorowskiemu towarzyszył m.in. mistrz olimpijski, chodziarz Robert Korzeniowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2yfac6

- Ruszamy w Warszawę (...) gdzie wygrałem z panem Andrzejem Dudą. Chcę bardzo podziękować Warszawie, ale chcę oczywiście i warszawiaków, ale i całą Polskę, wszystkich Polaków serdecznie prosić o poparcie 24 maja, o głosowanie na Bronisława Komorowskiego - powiedział prezydent na początku spaceru.

Podziękował Korzeniowskiemu za udział w marszu. - To duże tempo, ryzyko poważne, ale idziemy - powiedział. - Pójdziemy pewnie w kierunku Pałacu Prezydenckiego, bo w tę stronę też zmierzamy w ramach kampanii - dodał.

d2yfac6

Komorowski w towarzystwie Korzeniowskiego, szefa swego sztabu wyborczego Roberta Tyszkiewicza (PO), a także wolontariuszy ruszył spod siedziby sztabu wyborczego przy ul. Żurawiej, następnie przeszedł Nowym Światem, ulicą Mysią, gdzie mieści się Skwer Wolnego Słowa, a później skierował się ku Pałacowi Prezydenckiemu przy Krakowskim Przedmieściu.

Przechodnie pytali: jakie są plany dotyczące związków partnerskich?

Wolontariusze i sam Komorowski rozdawali ulotki i gadżety wyborcze. Warszawiacy prosili o autografy i pamiątkowe zdjęcia, rozmawiali z Komorowskim, zadawali mu też pytania.

Jeden ze spotkanych młodych ludzi zapytał np., czy są jakieś plany dotyczące kwestii związków partnerskich. - Jest potrzeba regulowania wszystkich trudnych kwestii ludzkich, może być to na drodze albo ustawowej, albo może być na drodze szczegółowych przepisów. Niewątpliwie trzeba uwzględniać konstytucję, ale można - w moim przekonaniu - na gruncie prawa polskiego sporo zrobić, aby ludzie będący w tego rodzaju związkach mieli swobodne prawa do dziedziczenia, do mieszkania, do opieki zdrowotnej przede wszystkim, o to chodzi - powiedział Komorowski.

d2yfac6

Wyniki wyborów prezydenckich 2015. 24 maja odbędzie się II tura

Niedzielną, pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał z wynikiem 34,76 proc. kandydat PiS Andrzej Duda; Komorowski zajął drugie miejsce (głosowało na niego 33,77 proc. wyborców). 24 maja Duda i Komorowski spotkają się w drugiej turze wyborów.

W Warszawie w niedzielnym głosowaniu zwyciężył Komorowski, zdobywając 43,21 proc. głosów, Duda uzyskał drugi wynik z 27,48 proc. poparcia, trzeci - podobnie jak w skali kraju - był Paweł Kukiz, który w stolicy zdobył 18,19 proc.

d2yfac6

Podziel się opinią

Share

d2yfac6

d2yfac6
Więcej tematów