Trwa ładowanie...

Marsz dla Jezusa zablokuje centrum Warszawy

Ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Jezusa. W ten sposób chrześcijanie różnych kościołów chcą mieszkańcom Polski przypomnieć o wierze i radości, jaką daje rodzina. Organizatorzy liczą, że w Marszu weźmie udział 10 tysięcy osób z Polski i z zagranicy. Marsz spowoduje utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu samochodów i pojazdów komunikacji miejskiej.

Share
Marsz dla Jezusa zablokuje centrum Warszawy
Źródło: WP.PL, fot: Małgorzata Jaworska
d469c2l

Organizatorzy imprezy zapowiedzieli przemarsz około 10 tysięcy osób. Spowoduje to trudności w poruszaniu się po wyznaczonej trasie sięgające nawet czterech godzin. Tomasz Kunert ze stołecznego magistratu dodaje, że zmiany w ruchu dotyczyć będą Śródmieścia. Zebrani zgromadzą się na Placu Piłsudskiego. Następnie przejdą ulicami: Królewską, Focha, Moliera i Senatorską do placu Zamkowego.

Traktem Królewskim tłum przejdzie przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Foksal do placu Trzech Krzyży. Następnie zboczy w kierunku Wiejskiej, Górnośląskiej, Myśliwieckiej aż do Łazienkowskiej. Finał imprezy odbędzie się na Stadionie Miejskim imienia Wojska Polskiego. Tam zaplanowany jest ogromny koncert. Wystąpią między innymi Natalia Niemen, Chór TGD i Michael W. Smith.

Służby miejskie będą otwierać poszczególne ulice wraz z przemieszczającym się tłumem. Na otwarcie części trasy, nie trzeba będzie więc czekać do zakończenia Marszu. To planowane jest na 16:00.

O szczegółowych zmianach na trasie można dowiedzieć się na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

d469c2l

Podziel się opinią

Share
d469c2l
d469c2l
Więcej tematów