Trwa ładowanie...

Maroko: Morderstwo Skandynawek. Pojawiły się nowe informacje w sprawie ich zabójstwa

Dwie turystki ze Skandynawii, których zwłoki odnaleziono w poniedziałek w Maroko, prawdopodobnie są ofiarami ataku terrorystycznego. Podejrzanymi są czterej Marokańczycy.

Share
Maroko: Morderstwo Skandynawek. Pojawiły się nowe informacje w sprawie ich zabójstwa
Źródło: Twitter
d1gb7a3

Czterej mężczyźni podejrzani o zabójstwo skandynawskich turystek mają powiązania z grupą terrorystyczną. Jednego z nich zatrzymano we wtorek w Marrakeszu, pozostała trójka jest poszukiwania przez policję.

Ciała młodych kobiet znaleziono na obszarze Atlasu Wysokiego, 10 km od wsi Imili (ok. 60 kilometrów na południe od Marrakeszu). Ofiary miały na szyi ślady wskazujące na użycie białej broni.

24-letnią Louisa Vesterager Jespersen, pochodząca z Danii, miała podcięte gardło. Z jej profilu na Facebooku wynika, że kobieta uczyła się w Norwegii na przewodniczkę. Rodzina odradzała jej podróż do Maroka ze względu na niestabilną sytuację w kraju.

d1gb7a3

Drugą ofiarą jest 28-letnia Maren Ueland z Norwegii.

Marokańskie media informują, że w regionie Imlilu wzmocniono wszelkie środki bezpieczeństwa.

Czterej mężczyźni, podejrzanych o zabójstwo skandynawskich turystek, mają powiązania z jedną z grup terrorystycznych. AFP PHOTO / HO / MOROCCAN POLICE
Czterej mężczyźni, podejrzanych o zabójstwo skandynawskich turystek, mają powiązania z jedną z grup terrorystycznych. Źródło: AFP PHOTO / HO / MOROCCAN POLICE
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1gb7a3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gb7a3
d1gb7a3
Więcej tematów