ycipk-30gmp5

Mariusz Muszyński wycofał swoją kandydaturę do SN

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, zastępca prezes TK Julii Przyłębskiej, był jednym z kandydatów na sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Niespodziewanie wycofał jednak swoją kandydaturę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Muszyński wycofał swoją kandydaturę do SN
(PAP, Fot: Radek Pietruszki)
ycipk-30gmp5

Informacja o rezygnacji z kandydowania przez Muszyńskiego została zawarta w czwartkowym wykazie KRS dotyczącym cofnięć kandydatur.

Mariusza Muszyńskiego jako kandydata na sędziego do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego zgłosił wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Muszyński jest obecnie wiceprezesem Trybunału Konstytucyjnego i nazywa się go nieformalnym szefem tego organu. Wokół jego osoby narosły kontrowersje, gdy media poinformowały, że na początku lat 90. pracował w służbach specjalnych. Biuro Trybunału Konstytucyjnego natychmiast stwierdziło, że to nieprawda.

ycipk-30gmp5

Mariusz Muszyński jest prof. nadzw. Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studia prawnicze kończył w Toruniu, tam też uzyskał stopnie doktora i doktora habilitowanego. Pracował dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych i prowadził dział prawny Ambasady RP w Berlinie. Był także pełnomocnikiem Anny Fotygi, gdy ta pełniła funkcję ministra spraw zagranicznych.

We wtorek wiceprezes TK nie pojawił się na przesłuchaniu w KRS. - Nie mamy potwierdzenia, że otrzymał zaproszenie. Zgłoszenie nie było osobiste, ponieważ był na urlopie. Może nadal jest na urlopie - powiedział "Gazecie Wyborczej" nowy członek KRS, Leszek Mazur.

- Obecność na posiedzeniu jest dobrowolnym prawem kandydata. Jeśli ktoś chce z niego skorzystać, to przychodzi, prezentuje swoją wiedzę, przedstawia sylwetkę i tylko tyle - tłumaczył "GW" przedstawiciel prezydenta w KRS i jej wiceszef sędzia Wiesław Johann.

ycipk-30gmp5
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-30gmp5

ycipk-30gmp5
ycipk-30gmp5