Trwa ładowanie...
ycipk-41y0kp

Mariusz Błaszczak broni ustawy. "Tego oczekują Polacy"

- Odchodzimy od postkomunistycznego systemu - zapowiedział Mariusz Błaszczak. Szef MON uważa, że uchwalona przez Sejm nowelizacja ustaw sądowych pomoże uporać się z "anarchią" w sądownictwie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Błaszczak twierdzi, że PiS wprowadza zmiany wzorowane na zagranicznych regulacjach
Mariusz Błaszczak twierdzi, że PiS wprowadza zmiany wzorowane na zagranicznych regulacjach (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
ycipk-41y0kp

- Nie możemy się spodziewać ze strony opozycji działań, które by zmierzały ku kompromisowi - zauważył Mariusz Błaszczak w programie "Gość Wiadomości" TVP. Szef MON w piątek podkreślił, że uchwalona przez Sejm ustawa reformująca sądownictwo jest podobna m.in. do tej obowiązującej we Francji.

ycipk-41y0kp

Jego zdaniem dokument to odpowiedź na "anarchię" w sądownictwie. - Tego oczekują Polacy. To są wysokie standardy - zapewnił Błaszczak. PiS w jego ocenie słynie ze spełniania obietnic i "uzdrawianie" sądownictwa jest tego przykładem. - Wybór sędziów, jaki został wprowadzony w Polsce, obowiązuje w Niemczech. Odchodzimy od postkomunistycznego systemu - podkreślił.

Minister poruszył w programie kwestię obronności. Przypomniał, że w piątek do Polski sprowadzono śmigłowce Black Hawk. - Oczekujemy tym razem na śmigłowce, które wyprodukuje Świdnik - dodał. Błaszczak podkreślił, że są to elementy "konsekwentnego modernizowania wojska".

Szef MON ujawnił datę końca rozmów nt. F-35. - Jesteśmy w ostatniej fazie negocjacji (...). Myślę, że w styczniu je sfinalizujemy i zakupimy najnowocześniejsze samoloty - powiedział.

ycipk-41y0kp

Zobacz też: Nowe oskarżenia pod adresem Tomasza Grodzkiego. Jest reakcja marszałka

Źródło: TVP Info

ycipk-41y0kp

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-41y0kp

ycipk-41y0kp
ycipk-41y0kp
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów