Trwa ładowanie...

Mariusz Błaszczak broni ustawy. "Tego oczekują Polacy"

- Odchodzimy od postkomunistycznego systemu - zapowiedział Mariusz Błaszczak. Szef MON uważa, że uchwalona przez Sejm nowelizacja ustaw sądowych pomoże uporać się z "anarchią" w sądownictwie.
Share
Mariusz Błaszczak twierdzi, że PiS wprowadza zmiany wzorowane na zagranicznych regulacjach
Mariusz Błaszczak twierdzi, że PiS wprowadza zmiany wzorowane na zagranicznych regulacjachŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
dg3lif5
  • Sejm w ekspresowym tempie przegłosował nowelizację ustaw sądowych
  • Szef MON zapewnia, że chodzi o "uzdrawianie" wymiaru sprawiedliwości
  • Mariusz Błaszczak: "wybór sędziów, jaki został wprowadzony w Polsce, obowiązuje w Niemczech"

- Nie możemy się spodziewać ze strony opozycji działań, które by zmierzały ku kompromisowi - zauważył Mariusz Błaszczak w programie "Gość Wiadomości" TVP. Szef MON w piątek podkreślił, że uchwalona przez Sejm ustawa reformująca sądownictwo jest podobna m.in. do tej obowiązującej we Francji.

dg3lif5

Jego zdaniem dokument to odpowiedź na "anarchię" w sądownictwie. - Tego oczekują Polacy. To są wysokie standardy - zapewnił Błaszczak. PiS w jego ocenie słynie ze spełniania obietnic i "uzdrawianie" sądownictwa jest tego przykładem. - Wybór sędziów, jaki został wprowadzony w Polsce, obowiązuje w Niemczech. Odchodzimy od postkomunistycznego systemu - podkreślił.

Minister poruszył w programie kwestię obronności. Przypomniał, że w piątek do Polski sprowadzono śmigłowce Black Hawk. - Oczekujemy tym razem na śmigłowce, które wyprodukuje Świdnik - dodał. Błaszczak podkreślił, że są to elementy "konsekwentnego modernizowania wojska".

Szef MON ujawnił datę końca rozmów nt. F-35. - Jesteśmy w ostatniej fazie negocjacji (...). Myślę, że w styczniu je sfinalizujemy i zakupimy najnowocześniejsze samoloty - powiedział.

Zobacz też: Nowe oskarżenia pod adresem Tomasza Grodzkiego. Jest reakcja marszałka

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dg3lif5

Podziel się opinią

Share
dg3lif5
dg3lif5
Więcej tematów