Trwa ładowanie...
du1wu8n
du1wu8n

Marine Le Pen była widziana w Trump Tower w Nowym Jorku

Kandydatka na prezydenta Francji, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen była widziana w wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku. Rzecznik Donalda Trumpa próbował w zarodku uciąć wszelkie spekulacje, natychmiast wydając oświadczenie, że Le Pen "nie spotyka się z nikim" z zespołu Trumpa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
du1wu8n

Agencja Reutera, powołując się na świadków, relacjonowała, że Marine Le Pen towarzyszył jej partner i wiceszef Frontu Narodowego Louis Aliot. Media podkreślają, że wizyta szefowej FN w Nowym Jorku nie była zapowiadana. Dyrektor kampanii Le Pen w Paryżu oznajmił, że wizyta miała charakter prywatny i odmówił przekazania szczegółowych informacji na temat programu. Również sama Le Pen nie podała dziennikarzom powodów swej podróży do Nowego Jorku.

Natomiast rzecznik prezydenta elekta Donalda Trumpa, Sean Spicer, oświadczył, że Le Pen nie spotyka się z prezydentem elektem ani z nikim z zespołu jego doradców, a Trump Tower "jest budynkiem publicznym".

du1wu8n

Według komentatorów Le Pen, której ruch znany jest z antyunijnego, antyimigracyjnego stanowiska, uzyska w pierwszej turze francuskich wyborów prezydenckich w kwietniu wystarczająco głosów, aby zakwalifikować się do drugiej rundy w maju.

Tydzień po zwycięstwie Trumpa w wyborach prezydenckich w listopadzie 2016 roku szefowa Frontu Narodowego oświadczyła, że w przypadku jej wygranej trio przywódców Donald Trump - Władimir Putin - Marine Le Pen "będzie dobre dla pokoju na świecie".

W Trump Tower odbyła się seria spotkań Trumpa, kompletującego swą administrację przed inauguracją 20 stycznia, z przedstawicielami biznesu i polityki. Wieżowiec jest także atrakcją turystyczną, której popularność wzrosła od pokonania przez Trumpa w wyborach demokratycznej kandydatki Hillary Clinton.

du1wu8n

Podziel się opinią

Share

du1wu8n

du1wu8n
Więcej tematów