Trwa ładowanie...
d2j1b5r

Marian Jaworski z Orderem Orła Białego

Kardynał Marian Jaworski został odznaczony „w uznaniu znamienitych zasług dla odbudowy życia religijnego na Kresach wschodnich, pogłębiania dialogu ekumenicznego oraz za osiągnięcia naukowe w dziedzinie filozofii i teologii”. Uroczystość wręczenia orderu odbyła się w mieszkaniu kardynała Mariana Jaworskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda i kardynał Marian Jaworski
Prezydent Andrzej Duda i kardynał Marian Jaworski (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d2j1b5r

- To bardzo wzruszający moment dla mnie, a jednocześnie bardzo ważny dla budowania opowieści o historii Rzeczypospolitej. Eminencja ksiądz kardynał jest częścią wielkiej opowieści o Rzeczypospolitej, wielkiej opowieści o tym, jak Rzeczpospolita odzyskiwała siłę, także przez przywracanie wiary swoim synom, a więc naszym rodakom, nie tylko tutaj w Polsce na dzisiejszych ziemiach Rzeczpospolitej, ale także na tych ziemiach, które przez Rzeczpospolitą w wyniku zawieruchy dziejowej zostały utracone - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Kardynał Marian Jaworski jest arcybiskupem seniorem archidiecezji lwowskiej. Podczas uroczystości, zaznaczył, że przyjmuje odznaczenie jako wyraz uznania dla Kościoła, któremu służył.

Order Orła Białego jest najwyższym polskim odznaczeniem. Nadawany jest za "znamienite zasługi zarówno cywilne, jak i wojskowe, położone w czasie pokoju lub wojny, dla chwały i pożytku Rzeczypospolitej Polskiej".

d2j1b5r

Podziel się opinią

Share

d2j1b5r

d2j1b5r
Więcej tematów