Trwa ładowanie...

Maria Szonert-Binienda zawieszona w pełnieniu obowiązków konsula

Konsul honorowa RP w Ohio została zawieszona w pełnieniu obowiązków. Dalsze decyzje na temat jej losów zostaną podjęte po powrocie szefa MSZ z Australii. Maria Szonert-Binienda oddała się do dyspozycji Witolda Waszczykowskiego po tym jak, media opisały jej wpisy w mediach społecznościowych.

Maria Szonert-Binienda zawieszona w pełnieniu obowiązków konsulaŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d3ra9s5
d3ra9s5

Kierownictwo MSZ wcześniej przeprowadziło rozmowę z konsul honorową. Chodzi o zamieszczone na koncie Marii Szonert-Biniendy na Twitterze zdjęcie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundurze SS. Sprawę zdjęcia nagłośniła Dorota Wysocka-Schnepf, dziennikarka i żona byłego ambasadora w Waszyngtonie.

MSZ po rozmowie w piątek z konsul honorową poinformowało, że "pani Szonert-Binienda zadeklarowała, że w przypadku dalszej możliwości pełnienia funkcji konsula honorowego całkowicie zawiesi swoją dotychczasową działalność polityczną i publicystyczną w mediach społecznościowych". Ministerstwo stwierdziło też, że jej wpisy w mediach społecznościowych sprzed nominacji na konsula honorowego są jej sprawą i wyrażają prywatne poglądy.

"To atak na próbę dochodzenia prawdy"

Natomiast w sobotę Maria Szonert-Binienda w oświadczeniu wysłanym do PAP odniosła się do zamieszania związanego z wpisami w mediach społecznościowych. Stwierdziła, że jej konto na Facebooku zostało zhakowane, a Twittera w ogóle nie używa. Konsul honorowa napisała też, że zdjęcia z rzekomo jej konta zostały zmanipulowane.

Konsul Honorowa w Ohio w USA odniosła się w Wirtualnej Polsce do burzy medialnej jaka rozpoczęła się kilka dni temu. Maria Szonert-Binienda twierdzi, że jest "poddawana mordowi medialnemu"za złożenie skargi na TVN do KRRiT. Dodała też, że "jest kolejny atak na próbę dochodzenia do prawdy w sprawie tragedii smoleńskiej". Prywatnie jest żoną eksperta w podkomisji smoleńskiej w MON Wiesława Biniendy.

d3ra9s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ra9s5
Więcej tematów