WP

Marek Król nie współpracował z SB

Sąd Okręgowy w Warszawie oczyścił Marka Króla, twórcę i byłego redaktora naczelnego tygodnika “Wprost”, z zarzutu współpracy ze służbami bezpieczeństwa w PRL - informują wirtualnemedia.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Sąd w procesie autolustracyjnym podkreślił, że Marek Król nie podpisywał żadnego zobowiązania do współpracy, nie pobierał wynagrodzenia, a jego spotkania z oficerami SB w czasach PRL miały taki sam charakter, jak w przypadku wszystkich innych dziennikarzy na stanowiskach kierowniczych w redakcjach, czyli wyłącznie ogólnoinformacyjny oraz oficjalny - orzeczenie sądu przytaczają wirtualnemedia.pl

Proces Króla z Urbanem

W 1996 roku tygodnik "Nie" napisał, że Król miał być tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Rycerz". Tygodnik powtórzył swoje doniesienia jeszcze w 2005 roku powołując się wówczas na oficera SB.

WP

Wówczas Król wystąpił z pozwem o ochronę dóbr osobistych przeciw Jerzemu Urbanowi, redaktorowi naczelnemu "Nie". Ta sprawa wciąż się toczy. Dlatego Król zapowiada, że w najbliższych miesiącach zamierza zakończyć proces z Urbanem. Dodatkowo w planach ma "oczyszczenie internetu z informacji i komentarzy" naruszających jego dobre imię.

Polub WP Wiadomości
WP
WP