Trwa ładowanie...
d32kmhb
13-06-2013 16:05

Marek Król nie współpracował z SB

Sąd Okręgowy w Warszawie oczyścił Marka Króla, twórcę i byłego redaktora naczelnego tygodnika “Wprost”, z zarzutu współpracy ze służbami bezpieczeństwa w PRL - informują wirtualnemedia.pl.

Share
d32kmhb

Sąd w procesie autolustracyjnym podkreślił, że Marek Król nie podpisywał żadnego zobowiązania do współpracy, nie pobierał wynagrodzenia, a jego spotkania z oficerami SB w czasach PRL miały taki sam charakter, jak w przypadku wszystkich innych dziennikarzy na stanowiskach kierowniczych w redakcjach, czyli wyłącznie ogólnoinformacyjny oraz oficjalny - orzeczenie sądu przytaczają wirtualnemedia.pl

Proces Króla z Urbanem

W 1996 roku tygodnik "Nie" napisał, że Król miał być tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie "Rycerz". Tygodnik powtórzył swoje doniesienia jeszcze w 2005 roku powołując się wówczas na oficera SB.

Wówczas Król wystąpił z pozwem o ochronę dóbr osobistych przeciw Jerzemu Urbanowi, redaktorowi naczelnemu "Nie". Ta sprawa wciąż się toczy. Dlatego Król zapowiada, że w najbliższych miesiącach zamierza zakończyć proces z Urbanem. Dodatkowo w planach ma "oczyszczenie internetu z informacji i komentarzy" naruszających jego dobre imię.

d32kmhb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32kmhb
d32kmhb
Więcej tematów