Trwa ładowanie...
d14nwqv

Marcin Wyrostek zagra dla siatkarskich kibiców na Jarmarku Śląskim

W katowickiej dzielnicy Nikiszowiec od piątku do niedzieli zapanują sportowe emocje. W ramach wydarzeń towarzyszących Mistrzostwom Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbędzie się tam Jarmark Śląski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Wyrostek zagra dla siatkarskich kibiców na Jarmarku Śląskim
(Facebook / Oficjalny Profil Marcina Wyrostka)
d14nwqv

W dniach od 19 do 21 września wszyscy goście, którzy przyjechali kibicować podczas rozgrywek siatkarskich, powinni wybrać się na Nikiszowiec. Odbędzie się tam Jarmark Śląski, podczas którego będzie można skosztować smaków Śląska - zaczynając od ciast i deserów, poprzez wyroby wędliniarskie i sery, aż po regionalne obiady i alkohole.

Ustawionych zostanie kilkanaście domków drewnianych z asortymentem kulinarnym. Oprócz poznawania lokalnych smaków, można też podziwiać rękodzieło z całego Śląska w "komzonach", czyli nikiszowieckich podcieniach.

Odbędą się także warsztaty promujące śląskie tradycje - będzie można nauczyć się malowania śląskich wstążek, przygotowywania nudli (czyli swojskiego makaronu). Każdy odwiedzający Jarmark będzie mógł samodzielnie zrobić kartkę z Nikiszowca. Odbędą się pokazy pszczelarskie i kulinarne.

d14nwqv

Przez cały piątek grupa Mazelonka będzie spacerowała przebrana w stroje z początków historii osiedla. Będą także przejażdżki rikszą i bryczką. Nikiszowiec jest ikoną wartości regionu. To nie skansen, lecz symbol rozwoju i nowoczesności, widać tam dokładnie procesy zachodzące w mieście i na całym Śląsku.

Podczas całego wydarzenia nie zabraknie części artystycznej. Na scenie pojawią się zespoły reprezentujące muzykę śląską w różnych wymiarach - zarówno tradycyjne ludowe kapele, ale też śląski folk i blues. Wystąpią m.in. Wte i Nazod, Tomasz Bienek Trio, Marek Makaron Motyka, Marek Szołtysek, T.ETNO Tomek Drozdek i Robert Kiedrzyński, Rodzina Stogniewów, Zespół Studencki Pieśni i Tańca Katowice. Gwiazdą Jarmarku będzie Marcin Wyrostek, który da koncert w piątkowy wieczór.

d14nwqv

Podziel się opinią

Share
d14nwqv
d14nwqv
Więcej tematów