Trwa ładowanie...
18-09-2014 13:23

Marcin Wyrostek zagra dla siatkarskich kibiców na Jarmarku Śląskim

W katowickiej dzielnicy Nikiszowiec od piątku do niedzieli zapanują sportowe emocje. W ramach wydarzeń towarzyszących Mistrzostwom Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbędzie się tam Jarmark Śląski.

Marcin Wyrostek zagra dla siatkarskich kibiców na Jarmarku ŚląskimŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Marcina Wyrostka
d448nrp

W dniach od 19 do 21 września wszyscy goście, którzy przyjechali kibicować podczas rozgrywek siatkarskich, powinni wybrać się na Nikiszowiec. Odbędzie się tam Jarmark Śląski, podczas którego będzie można skosztować smaków Śląska - zaczynając od ciast i deserów, poprzez wyroby wędliniarskie i sery, aż po regionalne obiady i alkohole.

Ustawionych zostanie kilkanaście domków drewnianych z asortymentem kulinarnym. Oprócz poznawania lokalnych smaków, można też podziwiać rękodzieło z całego Śląska w "komzonach", czyli nikiszowieckich podcieniach.

Odbędą się także warsztaty promujące śląskie tradycje - będzie można nauczyć się malowania śląskich wstążek, przygotowywania nudli (czyli swojskiego makaronu)
. Każdy odwiedzający Jarmark będzie mógł samodzielnie zrobić kartkę z Nikiszowca. Odbędą się pokazy pszczelarskie i kulinarne.

d448nrp

Przez cały piątek grupa Mazelonka będzie spacerowała przebrana w stroje z początków historii osiedla. Będą także przejażdżki rikszą i bryczką. Nikiszowiec jest ikoną wartości regionu. To nie skansen, lecz symbol rozwoju i nowoczesności, widać tam dokładnie procesy zachodzące w mieście i na całym Śląsku.

Podczas całego wydarzenia nie zabraknie części artystycznej. Na scenie pojawią się zespoły reprezentujące muzykę śląską w różnych wymiarach - zarówno tradycyjne ludowe kapele, ale też śląski folk i blues. Wystąpią m.in. Wte i Nazod, Tomasz Bienek Trio, Marek Makaron Motyka, Marek Szołtysek, T.ETNO Tomek Drozdek i Robert Kiedrzyński, Rodzina Stogniewów, Zespół Studencki Pieśni i Tańca Katowice. Gwiazdą Jarmarku będzie Marcin Wyrostek, który da koncert w piątkowy wieczór.

d448nrp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d448nrp
Więcej tematów