Trwa ładowanie...

Marcin Mastalerek: nie będziemy Europejczykami drugiej kategorii

- Słyszeliśmy przez wiele lat, że w Polsce są wysokie koszty pracy. To jest kpina. W Polsce są niskie koszty pracy. W Polsce pracownicy są często wykorzystywani przez pracodawców. Proszę zobaczyć, na czym opierają się rozwinięte gospodarki Niemiec czy Francji. Czy oni konkurują niskimi płacami, czy będą się ścigali z Chinami? Nie, oni konkurują przede wszystkim nowoczesnymi technologiami, innowacyjnością - mówi w programie "Z każdej strony" Marcin Mastalerek, rzecznik PiS.

d773gbr

Poseł odnosi się w ten sposób do obietnicy Andrzeja Dudy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego i źródeł finansowania tej reformy. Podtrzymuje również propozycję pomocy dla spłacających kredyty zaciągnięte we frankach szwajcarskich.

- Nie będziemy się zgadzali na to, żeby obce banki w Polsce inaczej traktowały nas Polaków, niż obywateli w swoich państwach. W czym Francuzi są lepsi od Polaków, że mają płacić dwa razy mniej za kredyty hipoteczne? - zauważa Mastalerek. - Chcę być Europejczykiem takiej samej kategorii, co Francuzi, Niemcy i Hiszpanie i do tego musi doprowadzić polski rząd. Nie chcę i nie możemy sobie na to pozwolić, że będziemy Europejczykami drugiej kategorii - dodaje rzecznik PiS.

d773gbr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d773gbr
Więcej tematów