Trwa ładowanie...

Manifestacja przed Sejmem: "jesteśmy z wami, supermatkami"

Przed Sejmem trwa manifestacja wspierająca protestujących w Sejmie rodziców osób niepełnosprawnych. Wśród zebranych są także osoby niepełnosprawne. - Dziękujemy za prawdziwą solidarność waszych serc - powiedziała do zebranych Janina Ochojska. - Jaką jesteśmy siłą, skoro rząd się nas boi - dodała, zwracając uwagę na ustawione przed sejmem barierki.

Share
Manifestacja przed Sejmem: "jesteśmy z wami, supermatkami"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
d1j9kow

Już 39. dzień trwa w Sejmie protest rodziców oraz ich niepełnosprawnych dzieci. W piątek w budynku parlamentu rozpoczął się szczyt parlamentarny NATO i protestujący są właściwie odcięci od świata. Przed budynkiem Sejmu, z okazji Dnia Matki zorganizowano solidarnościową manifestację.

Janina Ochojska przeczytała list od matek osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie. "Otacza nas mur obojętności" - napisały. Odczytała także przesłanie od siostry Małgorzaty Chmielewskiej, która adoptowała niepełnosprawnego chłopca - obecnie jest on już dorosłym mężczyzną.

"Jesteśmy z wami, supermatkami" - skandują zebrani przed Sejmem. "Dzień Super-Matki", "Mamy prawo godnie żyć" czy "Stop dyskryminacji i wykluczaniu" to niektóre z haseł, jakie przeczytać można na trzymanych przez manifestantów transparentach. Widać także banery w języku angielskim z napisami: "ten parlament zablokował swoich obywateli" i "uwaga wchodzisz do strefy zamkniętej PiS - postępuj ostrożnie. Obywatele RP".

Zobacz także: Czarnecki o protestujących w Sejmie. "Nie powinny wywlekać tego poza granice kraju"

Wśród zebranych jest także pani Alicja z córka Kingą. Obie brały udział w proteście w Sejmie. Z przyczyn osobistych musiały jednak wrócić do domu.

Do zebranych przemawiała także Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczki powstania warszawskiego, której trzykrotnie nie wpuszczono do Sejmu, gdy chciała odwiedzić protestujących oraz paraolimpijka Karolina Hamer.

Głos zabierały także matki osób niepełnosprawnych oraz aktorka Dorota Stalińska. - To hańba dla tego rządu - mówiła Stalińska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1j9kow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j9kow
d1j9kow
Więcej tematów