Trwa ładowanie...
zwierzęta

Mandaty dla właścicieli psów. Entuzjaści czworonogów mogą mieć problem

Zwykły spacer z psem może zakończyć się otrzymaniem mandatu w wysokości od 250 do 500 zł. Nowe zmiany wejdą w życie już 10 kwietnia.
Share
spacer z psem pies
spacer z psem piesŹródło: Pixabay
d3bv39p

Tego dnia wchodzi w życie rozporządzenie z 26 marca 2021, które reguluje wysokość grzywien za wykroczenia, jakie mogą popełnić właściciele zwierząt, przewoźnicy i zarządzający posesjami.

Nowe kary związane są z wejściem w życie przepisów zabraniających znęcania się nad zwierzętami. Zwykły spacer z psem może zakończyć się otrzymaniem mandatu w wysokości od 250 do 500 zł. Wystarczy spuścić na chwilę zwierzę ze smyczy lub zapomnieć o założeniu kagańca.

Czytaj:Obostrzenia i mandaty za brak maseczek. Tysiące jednego dnia

d3bv39p

Już wkrótce funkcjonariusze będą mogli karać za niezachowanie zwykłej lub nakazanej staranności przy utrzymaniu zwierzęcia. Mowa m.in. o spuszczaniu psa ze smyczy.

Za pozwolenie zwierzęciu na wybieganie się w miejscu publicznym mandat wyniesie 250 zł.

Okazuje się również, że wyższa kara (nawet dwukrotnie) czeka na właścicieli lub opiekunów zwierząt, których rasy uznawane są za agresywne. Sankcja może sięgnąć nawet 500 zł. Mowa o sytuacjach, gdy podczas spaceru z pupilem wystąpi zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi.

Łamanie nowych obostrzeń zabolało. Policja ujawniła liczbę wlepionych mandatów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bv39p

Podziel się opinią

Share
d3bv39p
d3bv39p
Więcej tematów