Trwa ładowanie...
d4kympo

Mammobus na tarnogórskim Rynku. Bezpłatne badania dla wszystkich kobiet

Na Rynku w Tarnowskich Górach w najbliższych dniach stanie mammobus - mobilny gabinet, w którym kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać darmowe badania mammograficzne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mammobus na tarnogórskim Rynku. Bezpłatne badania dla wszystkich kobiet
(Centrum Onkologii w Gliwicach)
d4kympo

Badanie mammograficzne to badanie rentgenowskie, umożliwiające rozpoznanie zmian patologicznych w piersi, w tym również wczesnych zmian nowotworowych. Badanie jest proste, krótkie i nieinwazyjne.

- Nie ma czego się bać, ani tym bardziej wstydzić. W mammobusie Centrum Onkologii zapewnione są komfortowe warunki porównywalne do nowoczesnych placówek stacjonarnych. Nowoczesne wyposażenie pracowni zapewnia wygodę i konieczną intymność, co pomaga przełamać lęk i dodatkowo zachęca do wykonania badania. W mammobusie pracuje kobiecy personel tj. technik elektroradiologii wykonująca mammografię oraz osoba rejestrująca Panie na badania - mówią organizatorzy bezpłatnych badań z Centrum Onkologii w Gliwicach.

Zgłosić mogą się kobiety w wieku 50-69 lat (roczniki 1945-1964), także panie, które nie są mieszkankami Tarnowskich Gór. Mammobus stanie na Rynku w Tarnowskich Górach, tuż przy Urzędzie Miasta. Badania odbędą się 27 i 28 listopada w godzinach od 8:30 do 15:30 oraz 1 i 2 grudnia w godzinach 10:00-17:00.

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów