Trwa ładowanie...
d176326

"Mam dla kogo żyć". Zbierają pieniądze na witaminę B17 i organizują Muzyczną Drakę

Alicja Oleńska ma 28 lat, mieszka w Gdańsku razem z mężem i trzyletnią córką Kają. W lutym 2013 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy. Ona i jej przyjaciele nie poddają się i zbierają pieniądze na kurację. 25 stycznia odbędzie się koncert "Muzyczna Draka", którą organizuje Fundacja "Draka o Mięsaka" - informuje radiogdansk.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Alicja Oleńska
Alicja Oleńska (Materiały prasowe)
d176326

Przyjaciele gdańszczanki chcą jej pomóc zebrać pieniądze na leczenie witaminą B17, która kosztuje 30 000 zł. Już udało się zebrać 7 500 dzięki datkom wrzucanym do puszek, które pojawiły się w okresie świątecznym w Urzędzie Marszałkowskim. 25 stycznia odbędzie się w Gdańsku koncert charytatywny.

- Po pierwsze, nie poddam się, mam dla kogo żyć: mam 3-letnie dziecko, męża, wspaniałe przyjaciółki, rodzinę - powiedziała Alicja. - Po drugie, nie mam zamiaru użalać się nad sobą i rozczulać. Tysiące osób choruje, wielu spotkałam w szpitalach. Sporo z nich się nie poddaje. Ja również nie zamierzam, liczę na cud - dodaje.

Dwa lata temu Alicja poczuła się wyjątkowo źle. Narastający ucisk w klatce piersiowej, który nie chciał odpuścić. Pogotowie, przyjazd do szpitala, wnikliwe badania i mrożąca krew w żyłach diagnoza: nowotwór złośliwy – mięsak lewego uda z licznymi przerzutami do płuc i serca.

Gdańszczanka przebyła 18 cykli ciężkiej chemioterapii, a obecnie NFZ proponuje już tylko "chemię tabletkową", która działa powoli. Istnieje ryzyko, że wystąpi destrukcyjne obciążenie serca. Szansą na wzmocnienie organizmu oraz stabilizację choroby jest kosztowna terapia witaminą B17, którą można przeprowadzić w Niemczech. Pięciodniowa kuracja metaboliczna Letrilem (witaminą B17) to terapia, która nie wymaga hospitalizacji. Pacjent przychodzi 3 razy dziennie i zostają mu podane dożylnie wszelkie suplementy. Kolejny etap leczenia odbywa się w domu.

d176326

Podziel się opinią

Share

d176326

d176326
Więcej tematów