Trwa ładowanie...

Małopolska. Były dyrektor stadniny usłyszał zarzut gwałtu

Prokuratura Okręgowa w Kielcach postawiła zarzut Stanisławowi C., byłemu dyrektorowi stadniny koni w Regietowie. 71-letni mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie 19-letniej praktykantki.

Share
Małopolska. Były dyrektor stadniny usłyszał zarzut gwałtu
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Michał Łepecki
d46wn4w

O przedstawieniu zarzutów Stanisławowi C., do niedawna dyrektorowi stadniny koni huculskich w Regietowie, informuje onet.pl. - Mężczyzna został przesłuchany wczoraj w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do zarzuconego mu czynu. Stanisław C. otrzymał zakaz opuszczania kraju oraz zakaz zbliżania i kontaktów z pokrzywdzoną. Ma też zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. złotych – poinformował portal Piotr Okarski, prokurator rejonowy w Staszowie.

Prokuratura zleciła również badania genetyczne, podczas których materiał pobrany od pokrzywdzonej zostanie porównany z DNA podejrzanego.

d46wn4w

Przypomnijmy, że do gwałtu w stadninie w Regietowie miało dojść 13 czerwca. Dyrektor stadniny zabrał wówczas 19-letnią praktykantkę do Górnego Regietowa, żeby obejrzeć konie - informuje onet.pl. Następnego dnia około godz. 5.00 nad ranem zapłakana 19-latka zadzwoniła do opiekuna praktyk i powiedziała, że boi się dyrektora. Opiekunka przyjechała, ale dyrektor stwierdził, że do niczego nie doszło.

Nastolatka została odwieziona do domu, a mama zabrała ją do szpitala w Gorlicach. Lekarze wezwali policję, a 19-latka złożyła zawiadomienie w sprawie gwałtu.

Zaraz potem dyrektor nieoczekiwanie odszedł na emeryturę.

Sprawę przekazano prokuraturze w Gorlicach. Ta jednak poprosiła o wyłączenie ze sprawy z obawy o zarzut braku obiektywizmu. To samo zrobiła prokuratura w Nowym Sączu. Ostatecznie, trzy tygodnie później, Prokuratura Regionalna w Krakowie zdecydowała, że sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Nastolatka została już przesłuchana przez Sąd Rejonowy w Gorlicach.

Źródło: onet.pl

d46wn4w

Podziel się opinią

Share
d46wn4w
d46wn4w
Więcej tematów