Trwa ładowanie...

Małgorzata Trzaskowska nawiąże współpracę z Agatą Dudą? Stawia jeden warunek

W ostatnich dniach lipca ma dojść do spotkania Andrzeja i Agaty Dudy z Rafałem i Małgorzatą Trzaskowskimi. Zapytaliśmy żonę prezydenta Warszawy, czy jest szansa na współpracę z pierwszą damą. Jest jedno "ale".

Share
Małgorzata Trzaskowska nawiąże współpracę z Agatą Dudą? Stawia jeden warunek
Źródło: PAP
d3l42gr

Tuż po drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zaprosił do Pałacu Prezydenckiego Małgorzatę i Rafała Trzaskowskich. Wówczas para odmówiła, tłumacząc, że bardziej odpowiedni będzie nieco późniejszy termin. Jak poinformowała w poniedziałek PAP, do takiego spotkania ma dojść między 27 a 31 lipca 2020 roku.

Zapytaliśmy Małgorzatę Trzaskowską czy jest szansa na jej współpracę z Agatą Dudą. - Absolutnie jestem gotowa na spotkanie i rozmowy z każdym. W kampanii żałowałam, że nie starczyło czasu, żeby pojechać w regiony, gdzie najwięcej mieszkańców głosowało na obecnego prezydenta. Na Podkarpacie, Podlasie. Chciałabym spotykać się z kobietami, które mają inne poglądy, inne zdanie na wiele aktualnych teraz tematów i rozmawiać z nimi – mówi nam Małgorzata Trzaskowska.

d3l42gr

I dodaje: - Dlaczego nie miałabym się spotkać z Agatą Dudą? Jeżeli tylko wykaże się jakąś widoczną aktywnością na rzecz kobiet, zwłaszcza na polu edukacji, to na pewno będę gotowa do rozmowy. Dla kobiet w Polsce ważne są konkrety.

Małgorzata Trzaskowska stawia na kobiety

Żona Rafała Trzaskowskiego po zakończonej kampanii wyborczej zamierza rozwijać swoje plany zawodowe, działając na rzecz kobiet.- Kampania nie tyle zmieniła moje plany zawodowe, co wzmocniła determinację, żeby je wprowadzić. Zajmowałam się przygotowaniem projektu lokalnych centrów edukacji w mniejszych miastach i miejscowościach. Kampanijne spotkania i rozmowy z kobietami z różnych środowisk pokazały jasno, że to właśnie edukacja jest dla nich jednym z priorytetów. Będę chciała zrealizować i pracować właśnie w tym obszarze, choć nie ukrywam, że moja aktywność będzie teraz szersza, skierowana do kobiet i z kobietami – mówi Małgorzata Trzaskowska.

Obecnie przygotowuje plan aktywności na drugą połowę roku. - Podczas podróży po Polsce zobaczyłam jak ogromna jest potrzeba rozmowy o sprawach kobiet, jakie są przed nami wyzwania i problemy, które wspólnymi siłami my kobiety możemy rozwiązywać. W tej chwili opracowujemy, wraz z grupą wspaniałych zaangażowanych kobiet, plan na najbliższe miesiące – przyznaje żona Rafała Trzaskowskiego.

d3l42gr

Małgorzata Trzaskowska zapowiada, że po bardzo trudnej kampanii rodzina planuje wspólny urlop. - Zaplanowałam czas dla rodziny, zanim ktokolwiek pomyślał o wyborach, i nie mogę zawieść dzieci. Poza ostatnimi szalonymi tygodniami kampanii, to był dla nas wszystkich naprawdę trudny rok – i w pracy, i w szkole. Dzieciom należy się odpoczynek, a nam wszystkim po prostu zwolnienie tempa, pobycie ze sobą i nabranie sił. Już wiem, że czeka nas wiele wyzwań i ciężkiej pracy – mówi żona prezydenta Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3l42gr

Podziel się opinią

Share
d3l42gr
d3l42gr
Więcej tematów