Trwa ładowanie...

Małgorzata Kidawa-Błońska sceptycznie o starcie prezydenta Komorowskiego w wyborach parlamentarnych

Marszałek Sejmu wypowiedziała się sceptycznie o starcie prezydenta Komorowskiego w wyborach parlamentarnych. Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w radiowej Trójce, że ubieganie się przez byłego prezydenta o mandat poselski czy senatorski nie jest częścią polskiej tradycji.

Share
Małgorzata Kidawa-Błońska sceptycznie o starcie prezydenta Komorowskiego w wyborach parlamentarnych
Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d6jr3r5

Bronisław Komorowski powiedział w wywiadzie dla "Polityki", że nie wyklucza startu do Senatu, choć na razie tego nie planuje. Małgorzata Kidawa-Błońska stwierdziła, że byłe głowy państwa mogą nadal służyć cennymi radami w życiu publicznym. - Wielokrotnie mówiono, żeby zmienić formułę Senatu i wykorzystać potencjał i doświadczenie byłych prezydentów i może to byłby dobry pomysł, żeby wszyscy byli prezydenci mogli w takim gremium zasiadać i służyć radą i doświadczeniem, ale na razie w obecnym prawie takiej sytuacji nie ma - powiedziała polityk PO.

Bronisław Komorowski zakończy swoją kadencję 6 sierpnia. Tego dnia zaprzysiężony zostanie Andrzej Duda.

d6jr3r5

- Ustawy latami czekające na wprowadzenie je do prac Sejmu to mit - mówiła w radiowej Trójce marszałek tej izby. Jak podkreślała, trudno mówić o istnieniu jakiejkolwiek "zamrażarki sejmowej". - Z tego co wiem jest 6 ustaw, które są u marszałka, projekt ustawy nie może leżeć dłużej niż 4 miesiące, więc to nie jest tak, że tutaj latami leżą ustawy i nie mogą ujrzeć światła dziennego, to jest mit - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Marszałek Sejmu przyznała jednak, że długotrwałe prace nad projektami ustaw toczą się w komisjach. Małgorzata Kidawa-Błońska poinformowała również, że wakacje sejmowe będą krótkie. Jak dodała, przyszłotygodniowe posiedzenie Sejmu będzie wydłużone o jeden dzień i rozpocznie się już we wtorek.

Zobacz także: Dudowie z wizytą u Komorowskich:

d6jr3r5

Podziel się opinią

Share
d6jr3r5
d6jr3r5
Więcej tematów