Trwa ładowanie...
d4g4jd6
Małgorzata Gosiewska do kandydata na RPO: proszę odwiedzić gruzińskich więźniów politycznych

Małgorzata Gosiewska do kandydata na RPO: proszę odwiedzić gruzińskich więźniów politycznych

- Proszę o odwiedzenie (w więzieniu) byłego premiera Vano Merabiszwilego czy byłego mera Tbilisi Gigi Ugulawę. To już jest temat zapomniany i nieistniejący w Polsce - zwróciła się w programie Wirtualnej Polski "Dzieje się na żywo" posłanka PiS Małgorzata Gosiewska do obywatelskiego kandydata na RPO Adama Bodnara, który zapowiedział, że wybiera się do Gruzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4g4jd6

Adam Bodnar poinformował, że wybiera się na misję obserwacyjną m.in. do Gruzji , ale też do Kirgizji i Tadżykistanu. Emocjonalnie na to zareagowała Małgorzata Gosiewska, która zaapelowała do kandydata na RPO o odwiedzenie pozostających w więzieniach polityków związanych z byłym prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim. - Jeden jest po kilku rozprawach zakończonych kilkunastoletnim wyrokiem, drugi w trakcie (rozpraw). Siedzą w więzieniu, w naprawdę dramatycznych warunkach, praktycznie bez możliwości kontaktu z rodziną i otoczeniem, z zakazem korespondencji, z brakiem dostępu do internetu itd. - mówiła posłanka PiS, podkreślając, że Gruzja to "przecież kraj przyjmowany na salonach".

- Nie stawiamy należycie spraw demokratycznego zarządzania, rozmawiając z przedstawicielami państwa gruzińskiego - podkreśliła.

Obaj gruzińscy politycy są uważani na Zachodzie za więźniów politycznych, którzy zostali osadzeni w więziach po sfabrykowanych oskarżeniach. Po wyborach parlamentarnych w 2012 roku wszczęto śledztwa przeciw wielu wysokiej rangi politykom i urzędnikom z otoczenia Micheila Saakaszwilego.

d4g4jd6

Podziel się opinią

Share
d4g4jd6
d4g4jd6
Więcej tematów