Trwa ładowanie...
09-06-2015 15:22

Małgorzata Gosiewska do kandydata na RPO: proszę odwiedzić gruzińskich więźniów politycznych

- Proszę o odwiedzenie (w więzieniu) byłego premiera Vano Merabiszwilego czy byłego mera Tbilisi Gigi Ugulawę. To już jest temat zapomniany i nieistniejący w Polsce - zwróciła się w programie Wirtualnej Polski "Dzieje się na żywo" posłanka PiS Małgorzata Gosiewska do obywatelskiego kandydata na RPO Adama Bodnara, który zapowiedział, że wybiera się do Gruzji.

d3utn2x

Adam Bodnar poinformował, że wybiera się na misję obserwacyjną m.in. do Gruzji , ale też do Kirgizji i Tadżykistanu. Emocjonalnie na to zareagowała Małgorzata Gosiewska, która zaapelowała do kandydata na RPO o odwiedzenie pozostających w więzieniach polityków związanych z byłym prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim. - Jeden jest po kilku rozprawach zakończonych kilkunastoletnim wyrokiem, drugi w trakcie (rozpraw). Siedzą w więzieniu, w naprawdę dramatycznych warunkach, praktycznie bez możliwości kontaktu z rodziną i otoczeniem, z zakazem korespondencji, z brakiem dostępu do internetu itd. - mówiła posłanka PiS, podkreślając, że Gruzja to "przecież kraj przyjmowany na salonach".

- Nie stawiamy należycie spraw demokratycznego zarządzania, rozmawiając z przedstawicielami państwa gruzińskiego - podkreśliła.

Obaj gruzińscy politycy są uważani na Zachodzie za więźniów politycznych, którzy zostali osadzeni w więziach po sfabrykowanych oskarżeniach. Po wyborach parlamentarnych w 2012 roku wszczęto śledztwa przeciw wielu wysokiej rangi politykom i urzędnikom z otoczenia Micheila Saakaszwilego.

d3utn2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3utn2x
Więcej tematów