Trwa ładowanie...
dao451s
Wprost

Małgorzata Bogumił, dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku, odwołana ze stanowiska

Małgorzata Bogumił, dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku, została odwołana ze stanowiska. Jak podaje RMF FM, jej w Ministerstwie Finansów zapewniają, że jej odwołanie nie ma nic wspólnego z aferą taśmową i podsłuchaną rozmową Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Bogumił, dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku, odwołana ze stanowiska
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dao451s

W nagraniu z początku lutego 2014 r. słychać, jak Parafianowicz rozmawia z Nowakiem o rozpoczętej u żony Nowaka kontroli skarbowej.

- I chcą ją trzepać. Cały 2012 r. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy […] Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moim rachunkiem. […] Bo ona jedzie od paru lat na stracie, potężnej - mówi Nowak.

Parafianowicz zapewnia, że "to wszystko wie". - ... Ale... bo ja z urzędu kontroli skarbowej, to już odkryliśmy bardzo dawno. UKS, komputery wyrzuciły […]. Zablokowałem to... - podkreśla.

dao451s

W czerwcu w sprawie żony Nowaka wszczęto kontrolę wewnętrzną w gdańskim Urzędzie Kontroli Skarbowej. - Dla mnie najbardziej istotne jest to, czy proces, który przebiegał w tej sprawie w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Gdańsku był prawidłowy. Tam nie było kontroli skarbowej, była prowadzona wstępna analiza. Dla mnie jest istotne, czy w tym procesie były jakiekolwiek anomalie - informowała Agnieszka Królikowska, wiceminister finansów.

Źródło: RMF FM, PAP, "Wprost", TVN24

dao451s

Podziel się opinią

Share
dao451s
dao451s
Więcej tematów