Trwa ładowanie...
d2l5rx7
IAR

Malezja żąda dostępu do miejsca katastrofy

Dostęp do miejsca katastrofy malezyjskiego boeinga jest wciąż utrudniony, a śledczym grozi tam niebezpieczeństwo - uważa minister transportu Malezji. Wcześniej to właśnie dzięki negocjacjom władz w Kuala Lumpur udało się wywieźć z miejsca tragedii ciała ofiar i czarne skrzynki maszyny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczątki malezyjskiego Boeinga 777
Szczątki malezyjskiego Boeinga 777 (PAP/EPA, Fot: ROBERT GHEMENT)
d2l5rx7

Władzom Malezji obiecano nieograniczony dostęp do miejsca katastrofy lotu MH17. Minister transportu tego kraju Liow Tiong Lai po powrocie z Ukrainy stwierdził jednak, że praca śledczych w miejscu, gdzie znajdują się szczątki samolotu, wciąż jest utrudniona i niebezpieczna.

Dzięki pomocy wysłanników OBWE malezyjskiej delegacji udało się wstępnie zbadać miejsce katastrofy. To jednak dopiero początek badania wraku maszyny. O wypełnienie wcześniejszych zobowiązań do ukraińskich separatystów zaapelował malezyjski minister transportu.

Tymczasem w piątek po raz ostatni rejs linii Malaysia Airlines z Amsterdamu do Kuala Lumpur nosił numer MH17. Po tragedii nad Ukrainą przewoźnik zdecydował się na zmianę oznaczeń lotu na MH19.

d2l5rx7

Podziel się opinią

Share
d2l5rx7
d2l5rx7
Więcej tematów