Trwa ładowanie...
ycipk-4eebvr
ycipk-4eebvr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Małe dzieci nie uczą się podczas oglądania telewizji

Oglądanie telewizji przez dzieci przed ukończeniem drugiego roku życia nie poprawia ich umiejętności językowych, wzrokowych ani ruchowych - informują naukowcy z USA na
łamach pisma "Pediatrics".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-4eebvr

Marie Evans Schmidt wraz z kolegami z Harvard Medical School w Bostonie przeanalizowała dane na temat 872 dzieci. Zadaniem mam trzylatków było wypełnienie ankiety na temat oglądania telewizji przez ich dzieci kiedy miały rok i dwa lata. Celem projektu była ocena wpływu oglądania telewizji w wieku od 0 do 2 lat na umiejętności językowe i wzrokowo-ruchowe u trzylatków, które zbadano przy użyciu specjalnych testów.

Naukowcy oprócz wyników uzyskanych przez dzieci w testach i danych przekazanych przez mamy uwzględnili takie czynniki jak wiek matek, ich wykształcenie, dochody, stan cywilny, ewentualne przypadki depresji poporodowej a także płeć, pochodzenie, masę urodzeniową, indeks masy ciała i zwyczaje dotyczące snu dzieci. Po kalkulacji wpływu jaki wywierają pojedyncze czynniki środowiskowe autorzy pracy stwierdzili, że oglądanie telewizji przez niemowlęta i dzieci poniżej 2. roku życia nie wpływa na zdolności poznawcze dzieci.

Jednocześnie naukowcy nie zaobserwowali w swoich badaniach szkodliwego wpływu oglądania telewizji na maluchy, chociaż jak podkreślają niezbędne są dalsze badania, a według dzisiejszych wytycznych nie zaleca się sadzania przed telewizorem dzieci młodszych niż 2 lata.

ycipk-4eebvr

- Oglądanie telewizji przez niemowlęta zwiększa ryzyko rozwoju otyłości, problemów z uwagą i zaburzeń snu - ostrzegają autorzy pracy. - Rodzice powinni zrozumieć, że niemowlęta i małe dzieci nie odnoszą żadnych korzyści z oglądania telewizji - dodają pediatrzy.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4eebvr

ycipk-4eebvr
ycipk-4eebvr