Trwa ładowanie...

Makabra w Gorzowie. W trakcie karczowania zginęły jeże

W trakcie karczowania jednego z miejskich terenów w Gorzowie Wielkopolskim zginęło siedem jeży i ptak. "Widok był makabryczny" - pisze OTOZ Animals, które pierwsze poinformowało o sprawie. Dochodzenie prowadzi policja.
Share
Gorzów Wielkopolski. W wyniku karczowania terenu zginęły jeże i ptak.
Gorzów Wielkopolski. W wyniku karczowania terenu zginęły jeże i ptak.Źródło: East News, Fot: MAREK BARCZYNSKI
dvs67i3

Do zdarzenia doszło w sobotę 15 lutego.

Gorzów Wielkopolski. Dramatyczne znalezisko

Na martwe zwierzęta natknęła się, podczas spaceru, jedna z mieszkanek Gorzowa. Informacja o dramatycznym odkryciu szybko dotarła do gorzowskiego OTOZ Animals.

dvs67i3

Inspektorzy pojechali na miejsce, a to, co zobaczyli, opisali w poście na Facebooku. "Jak odnieść się do rzezi tych zwierząt, która miała miejsce przy ulicy Niepodległości, na działce o powierzchni ponad 5 hektarów, należącej do miasta Gorzowa?! Widok był makabryczny: zmiażdżone, porozrywane ciała dorosłych i młodych jeży zmasakrowanych we śnie, tak bezbronnych" - pisało OTOZ Animals.

Czytaj też: Proszowice. Tajemnicza "kopuła" na trawniku dziwi przechodniów. Teren oznakowano

Zobacz też: Czy Jarosław Kaczyński powinien lecieć do Smoleńska? "Bez żadnej asysty"

Gorzów Wielkopolski. Wszystko przez karczowanie

Jak podkreślają, wszystkiemu winne jest karczowanie terenu. "Kto wydał pozwolenie na wjazd mulczerem, który zagłębia się zębami do 40 cm w głąb gruntu, szatkując wszystko, co stanie na jego drodze, bez uprzedniego sprawdzenia terenu" - pytają inspektorzy z Gorzowa.

dvs67i3

Według informacji OTOZ Animals z Gorzowa, sprawą zajmie się policja. Inspektorzy domagają się ukarania "sprawców mordu" na zwierzętach.

Policja potwierdziła, że będzie podejmowała działania w tej kwestii. - Dochodzenie jest prowadzane z ustawy o ochronie zwierząt. Ustalamy, kto zlecił wycinkę krzaków oraz czy osoby zlecające i prowadzące prace miały świadomość, że mogą skrzywdzić znajdujące się tam zwierzęta - mówił w rozmowie z radiozet.pl nadkom. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Źródło: radiozet.pl

Czytaj też: Warszawa. Jeżowi zakleszczył się ryjek, pomógł mu pan Tomasz

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dvs67i3

Podziel się opinią

Share
dvs67i3
dvs67i3
Więcej tematów