Trwa ładowanie...

Majówka. Otworzą ogródki? Rzecznik rządu komentuje

- Nie wykluczam wariantu, że majówkę spędzimy w ogródkach, ale ten rok nauczył nas pokory - powiedział Piotr Mueller. Rzecznik rządu dodał, że liczy na częściowe luzowanie obostrzeń po 18 kwietnia.

Majówka. Otworzą ogródki? Rzecznik rządu komentujeŹródło: PAP
dd8dvd8
dd8dvd8

W środę rząd ogłosił decyzję ws. obostrzeń. Mają obowiązywać do 18 kwietnia. Co potem? - Ja liczę na to, że po 18 kwietnia uda się częściowo je zdjąć. Decyzje podejmujemy na bieżąco, na podstawie tygodniowych raportów - przekonywał Piotr Mueller w Polsat News.

- Obostrzenia mogą być głębokie albo w mniejszym zakresie. Wszystko zależy od szczepień i od obłożenia łóżek w szpitalach - tłumaczył. I dodał, że " nie wyklucza wariantu, że majówkę spędzimy w ogródkach".

Powiedział też, że ma nadzieję na ogłoszenie w przyszłym tygodniu decyzji w sprawie żłobków i przedszkoli.

Obostrzenia do 18 kwietnia

Zamknięte pozostają:

  • żłobki i przedszkola - wyjątkiem jest opieka nad dziećmi medyków oraz służb mundurowych walczących z epidemią, zamknięte będą także szkoły,
  • galerie handlowe z wyłączeniem aptek, sklepów spożywczych, drogerii oraz księgarń i kiosków,
  • wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane,
  • salony kosmetyczne i zakłady fryzjerskie,
  • obiekty sportowe takie jak baseny, siłownie i punkty fitness.
dd8dvd8

W wyniku decyzji rządu ws. nowych obostrzeń i przedłużeniu lockdownu utrzymane zostaną też narzucone wcześniej ograniczenia.

Chodzi m.in. o kościoły, sklepy spożywcze i placówki pocztowe, gdzie zmniejszona została liczba osób, które mogą przebywać w pomieszczeniu w tym samym czasie.

  • W kościołach obowiązuje zasada 1 osoba na 20 mkw. Obowiązkowo zachować należy także odstęp 1,5 m od pozostałych wiernych, a także stosować się do nakazu noszenia maseczki ochronnej,
  • w sklepach spożywczych, na targach, czy też w placówkach pocztowych, których powierzchnia nie przekracza 100 mkw, może przebywać 1 osoba na 15 mkw,
  • z kolei w wymienionych wyżej miejscach w przypadku, w którym ich powierzchnia obejmuje powyżej 100 mkw, znajdować może się 1 osoba na 20 mkw.

Dodatkowo ograniczeniami objęte są obiekty sportowe. Zgodnie z wcześniejszą decyzją rządu ws. nowych obostrzeń oraz zaostrzenia lockdownu, mogą one służyć tylko sportowcom zawodowym.

dd8dvd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd8dvd8
Więcej tematów