Trwa ładowanie...

Mają go! Policjanci zatrzymali poszukiwanego zabójcę

Policjanci zatrzymali poszukiwanego zabójcę. Andrzej G. odpowie za pozbawienie życia swojej byłej partnerki. - 49-latek został rozpoznany przez policjantów, gdy jechał rowerem. Miał ponad promil alkoholu we krwi - informuje WP.PL podinsp. Andrzej Gąska z zespołu prasowego śląskiej policji.

Share
Mają go! Policjanci zatrzymali poszukiwanego zabójcę
Źródło: www.slaska.policja.gov.pl
dndt0jf

Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w poniedziałek w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Kościuszki. Ofiara to 43-letnia kobieta, była partnerka Andrzeja G.

W tym samym mieście na ul. Polnej policjanci z katowickiego oddziału prewencji zauważyli mężczyznę jadącego na rowerze. Z wyglądu przypominał poszukiwanego. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Na widok patrolu podejrzany natychmiast przyspieszył. Nic mu to jednak nie pomogło, bo już kilkadziesiąt metrów dalej wpadł w ręce stróżów prawa.

dndt0jf

- Podczas wstępnego przesłuchania Andrzej G. przyznał się do zabójstwa swojej byłej konkubiny, twierdząc, że zrobił to, bo zniszczyła mu życie - informuje podinsp. Gąska.

49-latek został aresztowany i przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Andrzej G. pochodzi ze Stanowic. Miał już wcześniej konflikty z prawem. Teraz odpowie przed sądem za najcięższe przestępstwo. Za zabójstwo grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

dndt0jf

Podziel się opinią

Share
dndt0jf
dndt0jf
Więcej tematów