Trwa ładowanie...
d1awd8c
d1awd8c

Magierowski o materiale CNN: przyjmowałem to z ironicznym uśmiechem

Widziałem materiały CNN. Z jednej strony jest to oburzające, a z drugiej, gdy dochodziłem już do końca, nie mogłem powstrzymać się od ironicznego uśmiechu. Mam wrażenie, że autor - Farid Zakaria, którego bardzo sobie cenię, nigdy nie był w Polsce, nie zna języka polskiego i nigdy nie przeczytał polskiego artykułu - powiedział w #dziejesienazywo Marek Magierowski, rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1awd8c

W programie "GPS" na antenie CNN dziennikarz Fareed Zakaria wyrażał obawy o przyszłość Polski. Porównał wydarzenia w Warszawie do tych na Węgrzech pod rządami Wiktora Orbana.

Magierowski przyznał, że jako publicysta był wielokrotnie proszony o komentarz ws. sytuacji na Węgrzech Victora Orbana, ale za każdym razem odmawiał. - Nie znam węgierskiego, nie jestem w stanie przeczytać nawet jednego zdania węgierskiej konstytucji, nigdy w życiu nie miałem w ręku węgierskiej gazety. Ponadto, na Węgrzech byłem tylko raz i to 20 lat temu. W związku z tym nie czuje się kompetentny - wyjaśnił.

Magierowski skrytykował materiał CNN i przyznał, że można to porównać do sytuacji, kiedy on wypowiadał by się o Hiszpanii czytając prasę francuską. - Większość dziennikarzy w Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii czerpie wiedzę o Polsce z "New York Timesa" bądź gazet niemieckich - dodał.

d1awd8c

Podziel się opinią

Share
d1awd8c
d1awd8c
Więcej tematów