Trwa ładowanie...

Magdalena Środa uderza w premier Beatę Szydło. "To czysty nihilizm taki, jaki doprowadził do zagłady"

- To nie była kompromitacja, to była hańba - podkreśliła prof. Magdalena Środa. W ten sposób skomentowała wystąpienie premier Beaty Szydło w Auschwitz. Jej zdaniem prezes Rady Ministrów potraktowała zagładę m.in. jako "partyjną broń wyborczą". - To leży poza granicą jakiejkolwiek normy moralnej - dodała.

Share
Magdalena Środa uderza w premier Beatę Szydło. "To czysty nihilizm taki, jaki doprowadził do zagłady"
Źródło: PAP
d2k8a9t

Komentarze po przemówieniu Szydło w Auschwitz nie ustają. Do grona osób, które postanowiły nie siedzieć cicho, dołączyła Środa. Na swoim facebookowym profilu zapytała: - Czy premier Szydło jest głupia, podła czy jest kompletną nihilistką? Czy jej wystąpienie o ochronie "swoich" w Auschwitz było wynikiem kompletniej ignorancji czy świadomej polityki?

Jej krytyka nie skończyła się jednak na tych dwóch pytaniach. Brakowało jej jednak słów, by właściwie wyrazić to, co myśli. - Wykorzystywać Auschwitz do politycznych rozgrywek i traktować zagładę jako rację dla PiS-owskiego nacjonalizmu i ksenofobii, a de facto jako partyjną broń wyborczą to... nie wiem, nie można tego ocenić, to leży poza granicą oceny - podkreśliła.

d2k8a9t

Na koniec stwierdziła, że dla Szydło nie ma żadnych wartości. - To czysty nihilizm, dokładnie taki, jaki doprowadził do Zagłady... (pisownia oryginalna) - podsumowała Środa.

Co takiego Szydło powiedziała?

Wzburzenie opinii publicznej wywołało szczególnie jedno zdanie wypowiedziane przez premier podczas obchodów 77. rocznicy pierwszej deportacji polskich więźniów politycznych do niemieckiego obozu. - Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swoich obywateli - stwierdziła.

Ten cytat opublikowano m.in. na twitterowym profilu PiS, ale wkrótce został usunięty. Odbiorcy dostrzegają w wypowiedzi Szydło nawiązanie do bieżącej polityki, a konkretnie sprawy przyjmowania uchodźców.

Źródło: Facebook/WP

d2k8a9t

Podziel się opinią

Share
d2k8a9t
d2k8a9t
Więcej tematów