Trwa ładowanie...

Magdalena Ogórek zarabia 600 tys. zł rocznie w TVP? Taką informację przekazał Bogdan Borusewicz

Dziennikarka TVP zarabia tam 600 tys. zł rocznie - taką informację przekazał w czwartek wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz podczas obrad komisji, która debatowała o sprawie Kazika i listy przebojów Trójki. Głos zabrała Telewizja Polska.
Share
Magdalena Ogórek zarabia 600 tys. zł rocznie w telewizji. TVP odmówiła informacji w tej sprawie
Magdalena Ogórek zarabia 600 tys. zł rocznie w telewizji. TVP odmówiła informacji w tej sprawieŹródło: ONS
d3uimzc

Kazik i jego utwór oraz Trójka i sytuacja wokół stacji to tematy posiedzenia senackiej komisji kultury, które odbyło się w czwartek. W obradach brał także udział wicemarszałek Bogdan Borusewicz z Platformy Obywatelskiej. Zapytał on kierownictwo Polskiego Radia o zarobki dziennikarzy Michała Rachonia, Katarzyny Gójskiej-Hejke oraz Magdaleny Ogórek.

Bogdan Borusewicz zapytał czy zarabiają oni więcej niż pozostali dziennikarze Polskiego Radia. Natomiast w odniesieniu do Magdaleny Ogórek zapytał "czy nie wystarczy jej 600 tys. rocznie, które zarabia w Telewizji Polskiej"? Nie sprecyzował jednak, czy chodzi o kwotę brutto czy netto.

Magdalena Ogórek nie odpowiada na pytania o zarobki

Kwestia ta od razu poruszyła internautów i ukazało się sporo komentarzy w mediach społecznościowych.

- Wysokość zarobków pracowników i współpracowników TVP to informacje objęte ochroną danych osobowych i jako takie nie mogą być ujawniane - odpowiedziało na pytania Wirtualnej Polski w tej sprawie Centrum Informacji TVP.

d3uimzc

Skontaktowaliśmy się z Magdaleną Ogórek, ale nie odniosła się do naszych pytań o jej zarobki. Późnym wieczorem jednak do sprawy odniósł się Jarosław Olechowski, dyr. Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP, który zaprzeczył informacjom wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza. "Całkowicie dementuję informacje przekazane przez marszałka Bogdana Borusewicza jakoby Magdalena Ogórek zarabiała w TVP 600 tys. rocznie” To nieprawda - napisał Olechowski w mediach społecznościowych.

Na temat wysokości swoich zarobków w piątek na Twitterze wypowiedziała się Magdalena Ogórekwypowiedziała się Magdalena Ogórek.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uimzc

Podziel się opinią

Share
d3uimzc
d3uimzc
Więcej tematów