Trwa ładowanie...

Macierewicz zaprasza kobiety na zajęcia samoobrony. Warunek: trzeba mieć polskie obywatelstwo

Już 1500 kobiet zapisało się na bezpłatne zajęcia z samoobrony organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Zapisy trwają do 8 grudnia.

Share
Macierewicz zaprasza kobiety na zajęcia samoobrony. Warunek: trzeba mieć polskie obywatelstwo
Źródło: East News, fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
dwdfzvn

"Polska jest krajem bezpiecznym, ale dobrze być przygotowanym na wszelkie niebezpieczeństwo" - napisał na Twitterze Antoni Macierewicz, z którego to inicjatywy w 39. miastach Polski odbyły się bezpłatne szkolenia z technik samoobrony dla kobiet.

Samoobrona Kobiet to program 10. bezpłatnych, kilkugodzinnych szkoleń praktycznych dla pełnoletnich kobiet, które chcą nauczyć się i rozwijać umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej.

Już teraz na kurs zapisało sie 1500 kobiet. Panie, które nie zdążyły zapisać się na treningi, mogą jednak dołączyć do zajęć najpóźniej 8 grudnia. Wymogiem jest ukończone 18 lat i posiadanie polskiego obywatelstwa.

Program kursu będzie obejmował między innymi naukę obrony przed uderzeniami, kopnięciami, duszeniem czy atakiem niebezpiecznymi przedmiotami. Od uczestniczek nie wymaga się umiejętności ani sprawności fizycznej.

Szczegółowe informacje, takie jak lokalizacje miejsc, w których odbywają się szkolenia oraz kontakt do koordynatorów poszczególnych grup szkoleniowych, znajdują się na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej w zakładce „Projekty”.

dwdfzvn

Podziel się opinią

Share
dwdfzvn
dwdfzvn
Więcej tematów