Trwa ładowanie...
d2r493u

Macierewicz krytykuje TVP. "O Smoleńsku jak na lekarstwo"

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz skrytykował Telewizję Polską. Zdaniem szefa MON, publiczny nadawca zbyt mało uwagi poświęca kwestii katastrofy smoleńskiej, a materiałów na jej temat jest zdecydowanie zbyt mało.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz
Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz (Forum, Fot: Adam Chełstowski)
d2r493u

Na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz ubolewał, że TVP nie zajmuje się sprawą katastrofy smoleńskiej z wystarczającą starannością. Szef MON twierdzi, że wynika to m.in. z faktu, że przez lata przedstawianie tezy o zamachu było wyśmiewane i uznawane za irracjonalne. Minister obrony narodowej dodał także, że "trwa międzynarodowa nagonka na tych, którzy dociekają prawdy o Smoleńsku".

- Teza o tym, że nie było zamachu w Smoleńsku była obowiązująca, stanowiła symbol racjonalnego myślenia. Wszyscy, którzy twierdzili inaczej, traktowani byli jako szaleńcy, którzy chcą dokonać przewrotu. Również dziś media publiczne milczą na temat Smoleńska. Ubolewam, że w mediach materiałów na temat katastrofy wciąż jest jak na lekarstwo - powiedział Macierewicz.

Szef MON zauważył, że jedynym materiałem, który w ostatnich tygodniach nawiązywał do kwestii katastroty prezydenckiego Tu-154 był film Michała Rachonia.

d2r493u

Macierewicz odwołał się również do tezy, według której bezpośrednią przyczyną wypadku była brzoza, w którą uderzyło jedno ze skrzydeł samolotu. Minister wzywa media do jej obalenia.

- Dlaczego telewizja unika tego tematu jak ognia? Dlaczego media nie pokażą materiału, który dezawuuje absurdalną tezę, że brzoza zniszczyła potężną stalową maszynę - pytał na antenie Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika

d2r493u

Podziel się opinią

Share
d2r493u
d2r493u
Więcej tematów