Trwa ładowanie...
d11yvvx

Macierewicz: inwestujemy w bezpieczeństwo kraju i Sojuszu

Inwestujemy w bezpieczeństwo kraju i Sojuszu - napisał na Twitterze szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Odniósł się w ten sposób do słów sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga - a ten pochwalił Polskę za to, że osiągnęła pułap 2 procent PKB wydatków na obronność.
Share
Antonii Macierewicz
Antonii MacierewiczŹródło: East News, Fot: East News
d11yvvx

W wywiadzie dla TVP Info Stoltenberg podziękował i pochwalił Polskę za to, że osiągnęła pułap 2 proc. PKB wydatków na obronność, przypominając, że Rumunia już, a Litwa i Łotwa niebawem dołącza do "klubu 2 proc."
- Coraz więcej krajów jest powyżej tego progu - co jest bardzo ważne - ocenił sekretarz.

- Dziękuję za te słowa. Inwestujemy w bezpieczeństwo kraju i Sojuszu - napisał Antonii Macierewicz na Twitterze.

Pytany o wydatki na obronność poszczególnych krajów NATO Stoltenberg mówił, że po 2015 roku te kwoty w Europie, czy Kanadzie zaczęły się zwiększać, w 2016 roku były większe i w 2017 roku będą jeszcze większe.

d11yvvx

- Te kwoty zaczęły rosnąć. Ja z tego bardzo się cieszę, gdyż jest to reakcja na to, że żyjemy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, w bardziej niepewnej sytuacji. ISIS, terroryzm, Rosja, a wiec zagrożenia na Wschodzie, na Południu, Syria, Afganistan itd. - wyliczał szef NATO.
Jens Stoltenberg przebywał z dwudniową wizytą w Polsce. W czwartek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą. W piątek szef NATO rozmawiał m.in. z Beatą Szydło oraz przebywał wraz ministrem Macierewiczem w Grupie Bojowej Orzysz w Bemowie Piskim.

d11yvvx

Podziel się opinią

Share
d11yvvx
d11yvvx
Więcej tematów