Trwa ładowanie...
d445ihy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Macierewicz: celem naszych zamierzeń jest trwałe stacjonowanie w Polsce sił NATO i USA oraz posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej. Być może będzie to system Patriot

• Macierewicz chce trwałego stacjonowania w Polsce sił NATO i USA
• Szef MON zabrał głos na koniec ćwiczeń polsko-amerykańskich
• Odbyły się one na terenie 35. dywizjonu rakietowego w Skwierzynie
• Macierewicz nie wykluczył zakupu amerykańskich rakiet Patriot
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antoni Macierewicz i ambasador USA Paul W. Jones
Antoni Macierewicz i ambasador USA Paul W. Jones (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d445ihy

Celem naszych zamierzeń jest trwałe stacjonowanie na terenie Polski sił NATO, jak i amerykańskich oraz trwałe posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej; mamy nadzieję, że będzie to być może system Patriot - powiedział na konferencji prasowej w Skwierzynie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

W konferencji prasowej, która odbyła się po zakończeniu polsko-amerykańskich ćwiczeń wojskowych "Panther Assurance" na terenie 35. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie, uczestniczył także ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

- Myślę, że pan ambasador, jak i ja, jesteśmy pod wrażeniem zarówno skuteczności, jak i precyzji działania zarówno rakiet Patriot, jak i polskiego sprzętu, ale przede wszystkim współdziałania żołnierzy, szybkości przemieszczania się zestawu Patriot do Polski i sprawności działania obu stron, co rodzi rzeczywiście nadzieję na dobre działanie w razie ewentualnego zagrożenia - powiedział minister obrony.

d445ihy

- Oczywiście rzeczywistym, długofalowym celem naszych zamierzeń w tej sprawie jest po pierwsze trwałe stacjonowanie na terenie Polski sił NATO, jak i amerykańskich oraz trwałe posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej. Mamy nadzieję, że będzie to być może system Patriot - powiedział minister obrony.

Dodał, że toczone są w tej sprawie rozmowy ze stroną amerykańską. - Liczymy na skuteczne negocjacje - podsumował.

d445ihy

Podziel się opinią

Share

d445ihy

d445ihy
Więcej tematów