Trwa ładowanie...
d3jiwaj
d3jiwaj

Maciek Dobrowolski: sąd stwierdził nagle, że już mogę wyjść. A nie zmieniło się nic

Maciek Dobrowolski w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo przyznał, że ma świadomość, że wyszedł na wolność przede wszystkim dzięki osobom, które zaangażowały się w akcję społeczną "Uwolnić Maćka". - To bardzo przykre, że w Polsce tylko dzięki takim akcjom można wyjść na wolność - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3jiwaj

Dobrowolski spędził w areszcie bez wyroku 40 miesięcy. - Dwa tygodnie temu sędzina wystąpiła o przedłużenie mi aresztu o kolejne trzy miesiące. Sąd apelacyjny podtrzymał decyzję, że są przesłanki, żebym dalej został w areszcie. Po dwóch tygodniach sąd stwierdził nagle, że już mogę wyjść. A nie zmieniło się nic - opowiadał. Dodał, że ma świadomość, że to wynik akcji "Uwolnić Maćka". - To jest najbardziej przykre, że w Polsce tylko dzięki takim akcjom można wyjść na wolność - ubolewał.

Adwokat Maćka Dobrowolskiego Marta Lech mówiła, że najczęściej przeciągające się tymczasowe aresztowanie stosuje się w sprawach narkotykowych. - Sama litera prawa nie wystarczy. Sędziowie powinni się kierować przede wszystkim własnym sumieniem i doświadczeniem życiowym. Dlatego dziwi mnie, że areszt dla pana Macieja był tak długo utrzymywany - podkreśliła Lech.

d3jiwaj

Podziel się opinią

Share

d3jiwaj

d3jiwaj
d3jiwaj
Więcej tematów