Trwa ładowanie...
d6bxh5v

Lwów: polski spektakl, ukraińscy aktorzy

W miniony weekend w Teatrze Ukraińskim we Lwowie odbyła się premiera sztuki Witolda Gombrowicza "Iwona Księżniczka Burgunda" w reżyserii Wiesława Rudzkiego. Wiceminister kultury Rafał Skąpski, który był obecny na premierze, podkreślił, że sztukę wyreżyserowaną przez Polaka wspaniale zagrali aktorzy ukraińscy.

d6bxh5v
d6bxh5v

Zdaniem wiceministra, był to rewelacyjny, wspaniały, porywający spektakl. Publiczność reagowała na nieznaną im do tej pory sztukę Gombrowicza wspaniale - oklaskami, śmiechem, właściwą reakcją na to wszystko, co Gombrowicz w swojej sztuce przekazuje - podkreślił wiceminister Skąpski. Dodał, że aktorzy tworzą doskonały zespół. Do tego stopnia doskonały, że reżyser postanowił zrobić dwie obsady ról głównych i w sobotę była próba generalna z jedną obsadą, a w niedzielę z drugą - powiedział wiceminister.

Rafał Skąpski przypomniał, że we Lwowie odbyły się Dni Polskie. W sobotę wiceminister uczestniczył w polsko-ukraińskim koncercie "Tańce Świata" Wojciecha Mrozka. Rafał Skąpski powiedział, że koncert był bardziej spektaklem, bo Mrozek potrafi zainteresować nie tylko muzyką, ale także sobą jako dyrygentem czy animatorem sali. Wiceminister podkreślił, że filharmonia była wypełniona w sobotę do ostatniego miejsca. (jask)

d6bxh5v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6bxh5v
Więcej tematów