Trwa ładowanie...
d3fi00j

Łukaszenka nie przyjmie Kasjanowa

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka nie spotka się z przybywającym we wtorek z wizytą do Mińska premierem Rosji Michaiłem Kasjanowem. Nie spotka się z nim także minister spraw zagranicznych Białorusi, Michaił Chwastou. Obserwatorzy nie wykluczają, że w Związku Białorusi i Rosji doszło do napięć.

d3fi00j
d3fi00j

Kasjanow przyjeżdża, aby wziąć udział w posiedzeniu Rady Ministrów ZBiR.

Dotychczas wszystkich znaczących rosyjskich polityków, którzy przyjeżdżali na Białoruś, prezydent przyjmował osobiście. Tym razem prezydent Łukaszenka wziął tygodniowy urlop. W Mińsku pojawiły się spekulacje, że Łukaszenka zachorował lub wziął tzw. urlop dyplomatyczny. Według niektórych źródeł może przebywać on w jednym z uzdrowisk Austrii.

Rzecznik prasowy prezydenta Natalia Pietkiewicz powiedziała Polskiemu Radiu, że Aleksander Łukaszenka jest całkowiecie zdrowy. Uniknęła natomiast odpowiedzi na pytanie czy jest w kraju czy za granicą. To prawo prezydenta decydować gdzie ma odpoczywać - powiedziała rzecznik.

W posiedzeniu związkowego rządu nie weźmie udziału minister spraw zagranicznych Michaił Chwastou, który akurat wyjeżdża z wizytą na Ukrainę. (mk)

d3fi00j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fi00j
Więcej tematów