Trwa ładowanie...
d3fdazu

Łukasz Lipiński w #dzieńdobryPolsko: oczekuję wyjaśnień ws. spotkania Julii Przyłębskiej z Markiem Kuchcińskim

Prezes TK Julia Przyłębska i sędzia TK Andrzej Muszyński spotkali się z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim w #dzieńdobryPolsko. Paweł Lisicki z "Do Rzeczy", komentator WP nie zna przyczyn i kulis tej rozmowy. - Może rozmawiali o sprawie legalności budżetu, ale nie chcę spekulować - powiedział. - Nie mam nic przeciwko takim rozmowom. Chciałbym jednak, by takie spotkania były transparentne, żeby powiedziano oficjalnie, jaki był cel tej rozmowy - podkreślił Łukasz Lipiński z "Polityka Insight".

Share
d3fdazu

- PiS burzyło się, gdy Andrzej Rzepliński spotykał się z politykami PO - przypomniała prowadząca program Kamila Biedrzycka-Osica. Dodała, że teraz "zawisła kotara, żeby nie pytać". - To rodzi podejrzenia - przyznał Lipiński.

Trybunał wkrótce będzie musiał ocenić deklarację zmian ordynacji wyborczej i ograniczenie kadencji samorządowców, co zapowiadał już prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Sędzia Przyłębska od dawna wymieniana była w gronie kandydatów do objęcia schedy po Andrzeju Rzeplińskim. Popierana przez PiS Przyłębska 20 grudnia stanęła na czele TK.

d3fdazu

Podziel się opinią

Share
d3fdazu
d3fdazu
Więcej tematów