Trwa ładowanie...

Łukasz Kmita nowym wojewodą małopolskim. Kim jest Łukasz Kmita?

Łukasz Kmita został nowym wojewodą małopolskim. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki. Kim jest Łukasz Kmita?

Łukasz Kmita został nowym wojewodą małopolskimŁukasz Kmita został nowym wojewodą małopolskimŹródło: Facebook
dac6wzd
dac6wzd

Kim jest Łukasz Kmita?

Łukasz Kmita to nowy wojewoda małopolski. Na tym stanowisku zastąpił odwołanego Piotra Ćwika. Taką decyzję personalną podjął premier Mateusz Morawiecki. Łukasz Kmita ma 35 lat, jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Przez wiele lat był radnym gminy Olkusz, a następnie radnym powiatu olkuskiego.

Łukasz Kmita jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończył kierunek administracji europejskiej. W 2006 i 2010 roku został wybrany radnym gminy Olkusz, a cztery lata później trafił do rady powiatu olkuskiego.

Łukasz Kmita - kandydował na burmistrza Olkusza

W 2014 roku Łukasz Kmita kandydował na stanowisko burmistrza Olkusza. Niewiele brakło, by wygrał wybory. W drugiej turze zdobył 49 proc. głosów. Cztery lata później także był kandydatem w wyborach samorządowych i znów musiał uznać wyższość rywala. W 2018 roku przegrał wybory z Romanem Piaśnikiem.

W sierpniu został powołany na stanowisko wojewody małopolskiego. Wcześniej był także pracownikiem biura poselskiego Jacka Osucha z Prawa i Sprawiedliwości. Był szefem Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu. Był również dyrektorem krakowskiego oddziałku KRUS.

dac6wzd

Łukasz Kmita nowym wojewodą małopolskim

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zmianie wojewody małopolskiego 7 sierpnia. Dotychczasowy wojewoda Piotr Ćwik był wtedy w drodze na Jasną Górę. Funkcję wojewody pełnił od czerwca 2017 roku. Obowiązki przejął po wojewodzie Józefie Pilchu.

Jacek Kurski znów prezesem TVP. Andrzej Dera pytany o gratulacje od prezydenta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dac6wzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dac6wzd
Więcej tematów