Łukasz Gibała odwołał wywiady. Powodem przegrana w wyborach?

Łukasz Gibała odwołał wywiady. Powodem przegrana w wyborach?
Łukasz Gibała odwołał wywiady. Powodem przegrana w wyborach?
Źródło zdjęć: © PAP | Art Service
Violetta Baran

22.04.2024 10:54, aktual.: 22.04.2024 13:31

Łukasz Gibała, który kandydował w wyborach na prezydenta Krakowa, przegrał w niedzielę z kandydatem KO Aleksandrem Miszalskim. W poniedziałek rano miał wziąć udział w dwóch programach: w radiu RMF FM i w TOK FM. Oba wywiady jednak odwołał.

"Gościem rozmowy o 7:00 w RMF FM miał być Łukasz Gibała. Radny i przedsiębiorca rano poinformował nas jednak, że rezygnuje z naszego zaproszenia" - poinformowała w poniedziałek rozgłośnia na swojej stronie internetowej.

Gibała nie pojawił się też w studiu radia TOK FM. - Nie wiem, co się stało. Łatwo chwalić się sukcesem, trudniej rozmawiać jako przegrany - jak Łukasz Gibała. Chciałem usłyszeć twardy głos człowieka, który potrafi poradzić sobie z porażką. Złośliwi komentują, że on pozostał z imitacją władzy. Chciałem dać szansę odniesienia się do tych przytyków. Temu krakowskiemu radnemu, przedsiębiorcy, doktorowi logiki - skomentował na antenie nieobecność w studiu Gibały prowadzący program Bogdan Zalewski.

Gibała nie skomentował jeszcze porażki

"Drodzy! Minimalna różnica sondażowa! Wierzymy, że będzie dobrze! Czekamy do rana na wyniki! Serdecznie Wam dziękuję za każdy głos! Więcej jutro, kiedy emocje opadną!" - napisał wczoraj wieczorem Łukasz Gibała na swoim profilu na platformie X na Facebooku tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników sondażowych wyborów.

Gibała przez wiele godzin nie odnosił się ani słowem do swojej wyborczej porażki. Zrobił to dopiero po godz. 13 w poniedziałek.

"Moi Drodzy, serdecznie dziękuję za każdy z 128 269 oddanych na mnie wczoraj głosów. Dziękuję Wam także za liczne słowa wsparcia i za to, że wielu z Was mocno angażowało się na różne sposoby w naszą kampanię. Walczyliśmy do ostatniej chwili. Do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele. Wyniki II tury dowodzą, że jesteśmy głosem połowy mieszkanek i mieszkańców Krakowa. Naszym celem zawsze było i nadal będzie, by ten głos był słyszany i szanowany. Stajemy do tego zadania z wdzięcznością za tak duże poparcie. Kraków jest jedynym dużym polskim miastem, w którym do końca w wyścigu prezydenckim udział brało niezależne środowisko polityczne - bez wsparcia całej machiny, jaką dysponują największe partie. Z całej tej drogi, jaką razem przeszliśmy, jestem bardzo dumny. Jesteście moją inspiracją i siłą" - napisał na swoim profilu na Twitterze.

Wyniki II tury wyborów w Krakowie pojawiły się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej tuż przed godz. 2 w nocy. Z opublikowanych danych z 454 obwodów do głosowania w Krakowie (100 proc.) wynika, że na Aleksandra Miszalskiego oddano 133 703 głosów (51,04 proc.), a na Łukasza Gibałę - 128 269 głosów (48,96 proc.). Różnica między kandydatami wyniosła więc 5 434 głosy.

Źródło: onet.pl, pkw.gov.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (30)
Zobacz także