Trwa ładowanie...

Ludzkie szczątki w reklamówkach odkryte na cmentarzu w Złocieńcu

Nieznane ludzkie szczątki zapakowane w dwie reklamówki odnaleźli archeolodzy podczas prac na cmentarzu komunalnym w Złocieńcu (woj. zachodniopomorskie). Sprawę wyjaśnia policja.

Share
Ludzkie szczątki w reklamówkach odkryte na cmentarzu w Złocieńcu
Źródło: WP.PL, fot: Janek Stanisławski
d15vkx6

Naukowcy z poznańskiej Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych przeprowadzali w październiku prace inwentaryzacyjne i sondażowe na zlecenie zachodniopomorskiego wojewody. - Liczyliśmy wyłącznie na identyfikację kości ofiar II wojny światowej - powiedział IAR Lech Jakóbowski z Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

- W kwaterze zostali pochowani czterej polscy żołnierze, którzy prawdopodobnie zmarli w wyniku poniesionych ran. Przy nich odnaleziono również inne szczątki - wyjaśnił urzędnik.

Krzysztof Zacharzewski, burmistrz Złocieńca sprawę ludzkich kości zapakowanych w reklamówki przekazał policji w Drawsku Pomorskim.

d15vkx6

- Niedawno otrzymaliśmy to zgłoszenie. Wyjaśniamy okoliczności, w jakich szczątki znalazły się w tym miejscu - powiedziała Wirtualnej Polsce asp. sztab. Anna Gembala z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Odkryta w kwaterze furażerka z orzełkiem piastowskim a także wstępne oględziny trumien pozwoliły historykom na identyfikację pozostałych ciał.

Zobacz też: Policjanci rozwiązali sprawę brutalnego zabójstwa sprzed 22 lat

d15vkx6

Podziel się opinią

Share
d15vkx6
d15vkx6
Więcej tematów