Trwa ładowanie...

Ludzkie kości w kartonie w Kostomłotach. Ustalono, że mogą pochodzić z międzywojnia

Wiadomo coraz więcej nt. odkrycia w piwnicy Urzędu Gminy w Kostomłotach. Jego pracownicy natrafili na ludzkie szczątki schowane w kartonie. Prokuratura poinformowała, że mogą pochodzić z czasów dwudziestolecia międzywojennego.

Share
Ludzkie kości w kartonie w Kostomłotach. Ustalono, że mogą pochodzić z międzywojnia
Źródło: WP.PL
d41me62

- Kości zostały już zbadane w zakładzie medycyny sądowej we Wrocławiu i wstępne wyniki wskazują, że są stare. Prawdopodobnie pochodzą aż z czasów międzywojennych - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus.

Śledczy ustalają, w jaki sposób szczątki znalazły się w piwnicy Urzędy Gminy w Kostomłotach. Sprawdzą też, czy nie zostały sprofanowane.

d41me62

"Jak poinformowała wójt Kostomłotów Janina Gawlik, prokuratura zażądała już od urzędu, by ten przesłał dane wszystkich osób, które pracowały tam w ciągu dwóch ostatnich dekad. Część z nich ma zostać przesłuchana" - podał portal gazetawroclawska.pl.

Kości znaleziono 5 stycznia w piwnicy, niedaleko kotłowni. Tego dnia w urzędzie zarządzono dzień gospodarczy, podczas którego sprzątano strych oraz piwnicę.

Zobacz także: Przywódca strajku o ministrze rolnictwa. „Wypowiedział nam wojnę, zdradził”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41me62

Podziel się opinią

Share
d41me62
d41me62
Więcej tematów