Trwa ładowanie...
d4epmfd

Ludzie prezydenta Andrzeja Dudy stracą przywileje. Nie wejdą już tak łatwo do Sejmu

MSWiA przygotowuje nowe zasady wstępu do parlamentu. Powiększy się grupa osób, które straż marszałkowska będzie kontrolować przy wejściu do Sejmu. Dotychczasowe przywileje stracą m.in. prezydenccy ministrowie.
Share
Prezydent Andrzej Duda wchodzi do parlamentu i wjeżdża na jego teren bez okazywania dokumentów
Prezydent Andrzej Duda wchodzi do parlamentu i wjeżdża na jego teren bez okazywania dokumentówŹródło: East News
d4epmfd

O rozporządzeniu szykowanym przez resort spraw wewnętrznych informuje "Rzeczpospolita". Obecne przepisy dot. wstępu do parlamentu reguluje zarządzenie marszałka Sejmu. Wyróżnia ono dwie grupy osób, które nie podlegają kontroli straży marszałkowskiej. W pierwszej oprócz głowy państwa jest premier, wicepremierzy oraz marszałkowie i wicemarszałkowie Sejmu i Senatu. Wchodzą oni do parlamentu bez okazywania dokumentów.

Do drugiej grupy należą m.in. posłowie i senatorowie, prezesi Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego, a także kadra kierownicza oraz prezydenccy ministrowie. Osoby te muszą pokazywać legitymację służbowe, ale kontroli w praktyce nie podlegają. Właśnie tę drugą grupę czekają rewolucyjne zmiany - czytamy w "Rz".

Nowe rozporządzenie zakłada, że głowa państwa zachowa swój przywilej, ale kontroli zaczną podlegać m.in. sekretarze i podsekretarze stanu w Kancelarii Prezydenta. "Rz" podaje, że z całej świty prezydenckich ministrów Andrzeja Dudy na specjalne traktowanie będą mogły liczyć tylko... dwie osoby.

d4epmfd

Kancelaria Prezydenta sprzeciwia się nowym zasadom wstępu do parlamentu. Wysłała już w tej sprawie pismo do MSWiA. Czy resort uwzględni jej uwagi, jeszcze nie wiadomo.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zobacz też: Ojciec Tadeusz Rydzyk przyznał, na kogo głosował. "To niedopuszczalne"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4epmfd

Podziel się opinią

Share
d4epmfd
d4epmfd
Więcej tematów