Trwa ładowanie...
d1pwnio

Ludwik Stomma nie żyje. Wieloletni felietonista tygodnika "Polityka" miał 69 lat

Ludwik Stomma nie żyje. Był antropologiem kultury, publicystą oraz wieloletnim felietonistą tygodnika "Polityka". 22 marca skończyłby 70 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludwik Stomma nie żyje. Miał 69 lat
Ludwik Stomma nie żyje. Miał 69 lat (PAP)
d1pwnio

Ludwik Stomma był etnologiem, pisarzem i dziennikarzem. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim, KUL-u, Uniwersytecie Jagiellońskim. Stomma pracował w Instytucie Sztuki PAN, na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz na francuskiej Sorbonie.

Stomma wydał 14 książek, w tym 4 naukowe, 2 książki dla dzieci, a także książki historyczne i biograficzne. Od 1990 był stałym felietonistą tygodnika "Polityka". Jego teksty ukazywały się również w "Elle", "Hustlerze", "Cosmopolitanie" i "Nie".

O śmierci publicysty poinformował tygodnik "Polityka". "Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś rano odszedł nasz wieloletni felietonista, autor i Przyjaciel" - czytamy w sieci.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

"Wielki smutek. Odszedł jeden z najmądrzejszych ludzi, jakich znałem; wielki erudyta i patriota, serdeczny przyjaciel Ludwik Stomma. Męczył się z chorobą dłuższy czas, bywał już po drugiej stronie ale wygrywał, teraz nie dał rady. Odpoczywaj Ludku w pokoju" - wspomina felietonistę prof. Wojciech Sadurski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pwnio

Podziel się opinią

Share
d1pwnio
d1pwnio
Więcej tematów