Trwa ładowanie...
daqo84b

Lubuska policja poszukuje oszustów

Lubuska policja poszukuje oszustów, którzy proponują mieszkańcom regionu tanie kredyty. Do komend policji w Sulęcinie, Zielonej Górze i Gorzowie zgłaszają się oszukani. Już złożono doniesienia o wyłudzeniu kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za udzielenie kredytu.

Share
daqo84b

Policjanci przypuszczają, że w Lubuskiem rozpoczęła działalność kolejna szajka oszustów kredytowych. W zamian za kilkaset wpłaconych złotych proponują udzielenie kredytu do 10 tys. zł. Gdy zainkasują zaliczkę znikają bez śladu.

Działają wręcz bezczelnie ogłaszając się w prasie, twierdzą policjanci. Szczególnie narażeni na oszustwo są rozpoczynający działalność gospodarczą.

Oszuści zyskują klientów, gdyż nie wymagają żadnych poręczeń. Wystarczającym zabezpieczeniem jest dla nich zapewnienie klienta, że jest w stanie w ciągu kilkunastu miesięcy spłacić kredyt.

Grozi im do 8 lat więzienia. Bardzo trudno będzie jednak odzyskać pieniądze, ostrzegają policjanci. Jeśli więc ktoś proponuje nam pożyczkę na niski procent, powinniśmy dokładnie sprawdzić wiarygodność takiego przedsięwzięcia. (aka)

daqo84b

Podziel się opinią

Share
daqo84b
daqo84b
Więcej tematów