Trwa ładowanie...
d4fyywv

Lublin. Wyrok dla byłego dyrektora. Wystawiał świadectwa maturalne za łapówki

Były dyrektor katolickiej szkoły został skazany na 5 lat i 6 miesięcy więzienia. Sprzedawał świadectwa ukończenia szkoły lub zdania egzaminu dojrzałości w zamian za pieniądze. Wyroki usłyszały również osoby, które kupowały dokumenty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lublin. Były dyrektor katolickiej szkoły skazany
Lublin. Były dyrektor katolickiej szkoły skazany (East News, Fot: Adam STASKIEWICZ)
d4fyywv

Antoni L. był oskarżony o fałszowanie świadectw w Zespole Szkół Katolickich im. św. Teresy w Lublinie. Były dyrektor szkoły miał podrabiać lub poświadczać nieprawdę w arkuszach ocen, świadectw ukończenia szkoły lub egzaminu dojrzałości. Maturę mogły uzyskać osoby, które nigdy nie chodziły do placówki lub tylko raz kontaktowały się z jej szefem.

Do zdarzenia dochodziło w latach 2004-2010 - podaje portal kurierlubelski.pl. W proceder byli zaangażowani również pośrednicy. Szukali wśród znajomych lub przypadkowych osób chętnych, którzy byli zainteresowani kupnem podrobionego dokumentu. Kosztowało to od 150 do 1000 złotych. Łącznie Antoni L. przyjął prawie 20 tys. zł łapówki.

d4fyywv

Były dyrektor katolickiej szkoły robił również zakupy, które miały trafiać do placówki lub stowarzyszenia będącego jej założycielem. Finanse pochodziły z budżetu szkoły zasilanego z państwowych subwencji. Ostatecznie trafiały do podmiotów kierowanych przez Antoniego L. Oskarżony nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Sąd skazał go na 5 lat i 6 miesięcy więzienia. Ma zapłacić 20 tys. grzywny oraz zwrócić Katolickiemu Stowarzyszeniu Oświatowemu 1,6 mln zł. Wyroki usłyszało również 8 innych osób, w tym jedna z pośredniczek oraz osoby, które posługiwały się podrobionymi dokumentami. Wyrok jest nieprawomocny. Obrona byłego dyrektora zapowiedziała apelację.

Tomasz Grodzki brał łapówki? Minister z PiS komentuje

d4fyywv

Źródło: kurierlubelski.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4fyywv

d4fyywv
d4fyywv
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów