Trwa ładowanie...
d292h35

Lublin. WOT chce złożyć przysięgę. Tam, gdzie przejdzie Marsz Równości

Pod koniec września Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zaplanowała organizację przysięgi żołnierskiej na Placu Zamkowym w Lublinie. Tego samego dnia ma się tam rozpocząć Marsz Równości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojska Obrony Terytorialnej (zdj. arch.) (East News, Fot: Jakub Kaminski/East News)
d292h35

Dowódca lubelskiej brygady WOT miał wystąpić 20 sierpnia do Urzędu Miasta z wnioskiem "wyrażenie zgody na wykorzystanie przestrzeni publicznej Placu Zamkowego oraz Błoni przy Zamku w dniu 28 września 2019 r.".

"Oczekujemy na odpowiedź w tej sprawie. Nadmieniam, że przysięgi żołnierskie w miastach są tradycją WOT, wydarzenia te są bardzo dobrze odbierane przez społeczności i żołnierzy" - napisał w komunikacie oficer prasowy jednostki kpt. Damian Stanula.

d292h35

Marsz Równości na ulicach Lublina

W tym samym dniu przez centrum miasta ma przejść także Marsz Równości. - Będziemy pokazywać, że w byciu osobą LGBT absolutnie nie ma nic złego i absolutnie nie ma się czym zarazić. (...) Pokazujemy, że jesteśmy zwykłymi ludźmi, robimy to co roku podczas święta tolerancji, które odbywa się już w większości polskich miast - przekazał w czwartek organizator wydarzenia Bartosz Staszewski.

Jednak już 3 dni później Staszewski stwierdził, że "Terytorialsi stanęli na drodze" Marszu Równości w Lublinie. "Zarejestrowane oficjalnie dzień po ogłoszeniu przez nas daty marszu wydarzenie WOT stało się przeszkodą, która uniemożliwia przeprowadzenie Marszu Równości w Lublinie w obecnym kształcie" - napisał.

Pochód pierwotnie miał wyruszyć z placu Zamkowego, przejść ulicami: Walecznych, Unicką, Jaczewskiego, Prusa, 3 Maja, Krakowskim Przedmieściem, a zakończyć się na placu Teatralnym. Według organizatora weźmie w nim udział od 2 do 3 tys. osób. Trasa ma być dłuższa niż w ubiegłym roku.

"Byliśmy pierwsi i marsz ruszy chociażby postawiono na naszej drodze Wojsko Polskie" - stwierdził Staszewski.

d292h35

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Gowin wygrał z minister zakład o wino. „Już wypiliśmy”

d292h35

Podziel się opinią

Share

d292h35

d292h35
Więcej tematów