Trwa ładowanie...
d4eooly

Lublin. Rada rodziców żąda odwołania dyrektora

Lublin. Rada rodziców Zespołu Szkół nr 12 przy ulicy Sławinkowskiej żąda odwołania dyrektora ze swojej funkcji. Lista zarzutów jest długa. Sprawę rozpatrują radni miasta. W czwartek orzekli oni, że potrzebują więcej czasu, aby zapoznać się z całą dokumentacją.
Share
Lublin. Konflikt rady rodziców z dyrektorem ZS nr 12, zdjęcie ilustracyjne
Lublin. Konflikt rady rodziców z dyrektorem ZS nr 12, zdjęcie ilustracyjneŹródło: Getty Images, Fot: KONTROLAB
d4eooly

Lucjan Miciuk, dyrektor ZS nr 12 w Lublinie, twierdzi, że zarzuty, które postawiła mu rada rodziców, są bezpodstawne. Natomiast w czwartek Agnieszka Ciszewska, przewodnicząca rady poinformowała, że dyrektor "utracił zdolność do wykonywania funkcji" - przekazał Dziennik Wschodni.

Jak podają lokalne media, konflikt między dyrektorem szkoły a rodzicami trwa od dawna. Rada twierdzi, że Miciuk nie dopełnia swoich obowiązków, a jego działania mogą być sądzone przez Kodeks karny.

Dyrektorowi ZS nr 12 wypomniano przed radnymi m.in., sytuację, gdy ten nie przyszedł na lekcję w klasie 3. W tym czasie uczniowie mieli zostać bez opieki. Jak przekazała rada rodziców, Miciuk w trakcie kontroli miał nakłonić wicedyrektorkę do tego, aby poświadczyła nieprawdę i zastąpiła go we wpisaniu tematu do dziennika lekcji, która się nie odbyła.

d4eooly

Zobacz też: Burza po materiale TVP o Marcie Lempart. Bartosz Arłukowicz: to rzecz skandaliczna

Lublin. Dyrektor tłumaczy się z zarzutów

Na ten zarzut dyrektor odpowiedział, że nigdy nie mówił, że lekcja została przez niego przeprowadzona. Przekazał także, że w tym czasie był na spotkaniu w ratuszu i nie mógł zorganizować zastępstwa. Miciuk dodał, że inna nauczycielka szybko się zorientowała, że dzieci są bez opieki i się nimi zajęła. Uczniowie mieli na nią czekać 7 minut.

d4eooly

Co więcej, rodzice twierdzą także, że dyrektor konfliktuje ich z nauczycielami. – Nigdy nie konfliktowałem nauczycieli z rodzicami, nigdy nie konfliktowałem nauczycieli – cytuje słowa Miciuka serwis dziennikwschodni.pl.

W czwartek nie doszło do ostatecznej oceny działalności dyrektora Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Radny Grzegorz Lubaś zaproponował, aby skarga rodziców wróciła jeszcze raz do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Dzięki temu samorządowcy będą mieli więcej czasu na zapoznanie się z obszerną dokumentacją. Większość radnych poparła ten wiosek. Skarga wróciła więc do komisji. Najwcześniej ten temat może być poruszony przez Radę Miasta w styczniu 2021 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4eooly

Podziel się opinią

Share
d4eooly
d4eooly
Więcej tematów