Trwa ładowanie...
d22tk97

Lublin. Były policjant skazany za gwałt na 20-latce

Lublin. Były policjant został skazany za gwałt na 20-letniej kobiecie. Piotr S. dostał też 10-letni zakaz jakiegokolwiek kontaktu z pokrzywdzoną, a także zakaz zbliżania się do niej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lublin. Policjant skazany za gwałt. Wyrok nieprawomocny (zdjęcie ilustracyjne)
Lublin. Policjant skazany za gwałt. Wyrok nieprawomocny (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
d22tk97

Sprawa dotyczyła wydarzeń z października 2018 r., gdy Piotr S. był policjantem w lubelskim oddziale prewencji. To właśnie wtedy miało dojść do gwałtu na 20-latce. Funkcjonariusz miał jej m.in. wykręcić ręce i uderzyć w twarz.

Po postawieniu zarzutów Piotr S. spędził rok w areszcie. Teraz usłyszał wyrok dwóch lat bezwzględnego więzienia. Mężczyzna nie przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśniania, jednak prokuratura ze względu na dobro sprawy ich nie ujawnia.

Orzeczenie jest nieprawomocne.

d22tk97

Mateusz Morawiecki przedstawił nowych członków rządu. Jest wśród nich Jarosław Kaczyński

Lublin. Policjant z zarzutami. Miał grozić śmiercią

Piotr S. był znany wymiarowi sprawiedliwości już wcześniej. W 2009 r. usłyszał zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień i gróźb, gdy pełnił służbę w drogówce.

d22tk97

Jak podaje "Dziennik Wschodni", policjant miał wydzwaniać do kobiet i przesyłać im setki wiadomości z propozycjami seksualnymi. Jedna z pokrzywdzonych zgłosiła to organom ścigania.

Ostatecznie w 2012 r. sąd uniewinnił policjanta od zarzutów nękania. Został skazany tylko za groźby karalne: Piotr S. miał pokazywać jednej z kobiet przedmiot przypominający pistolet. Zdaniem śledczych mężczyzna groził jej śmiercią.

Jednak również od tego zarzutu policjant został uniewinniony. Dzięki temu Piotr S. mógł wrócić do służby w mundurze.

Źródło: "Dziennik Wschodni"/Radio Lublin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22tk97

Podziel się opinią

Share
d22tk97
d22tk97
Więcej tematów