Trwa ładowanie...

Lubiąż. Pożar w pobliżu klasztoru cystersów. Ewakuowano 10 rodzin

W nocy wybuchł pożar w wielorodzinnym budynku w Libiążu, położonym w pobliżu zabytkowego klasztoru cystersów. Ogień gasiło kilkanaście jednostek straży pożarnej. Ewakuowano 10 rodzin.

Share
Lubiąż. Pożar w pobliżu klasztoru cystersów. Ewakuowano 10 rodzin (OSP Prochowice)
Lubiąż. Pożar w pobliżu klasztoru cystersów. Ewakuowano 10 rodzin (OSP Prochowice)
d1g3ix1

Ogień na dachu wielorodzinnego budynku w Lubiążu pojawił się około godz. 2 w nocy. Natychmiast ewakuowano 10 mieszkających w tym domu rodzin.

Pożar, który szybko objął strop i dach zabytkowego budynku dawnych klasztornych rzemieślników, gasiło przez całą noc kilkanaście jednostek straży pożarnej. Udało się go opanować po godzinie 8 rano.

- Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia. Na razie jest za wcześnie, aby oszacować straty, ale na pewno będą one duże. Możliwe też, że budynek, skoro doszło do zawalenia się stropu, nie będzie się już nadawał do użytku. To musi jednak ocenić nadzór budowlany - powiedział serwisowi gazetawroclawska.pl Aleksander Kucharczyk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku.

8 rodzin przyjęło opiekę gminy i przebywa w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie. Pozostali mieszkańcy budynku schronili się u swoich rodzin.

d1g3ix1

Źródło: gazetawroclawska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1g3ix1

Podziel się opinią

Share
d1g3ix1
d1g3ix1
Więcej tematów