Trwa ładowanie...

Lubelskie. Gigantyczne kolejki na polsko-ukraińskiej granicy w Dorohusku

Prawie dobę czekają kierowcy ciężarówek na wjazd do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Jak podała Izba Administracji Skarbowej w Lublinie, kolejki na granicy wynikają z weekendowego spiętrzenia ruchu towarowego.

Share
Lubelskie. Kolejki na polsko-ukraińskiej granicy w Dorohusku
Lubelskie. Kolejki na polsko-ukraińskiej granicy w DorohuskuŹródło: PAP, fot: Wojciech Jargiło
d12g8yg

Nawet 21 godzin czekają kierowcy ciężarówek na wjazd do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. Po ukraińskiej stronie stoi ok. 380 pojazdów. Natomiast kolejka ciężarówek przy wyjeździe z Polski sięga 300 pojazdów, tj. średnio 14 godzin oczekiwania.

Natomiast w Hrebennem 80 ciężarówek czeka po polskiej stronie na wjazd na Ukrainę. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 8 godzin. W odwrotną stronę odprawy odbywają się na bieżąco.

Lubelskie. Kolejki na granicy

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie jest niewielka, około 2-godzinna kolejka ciężarówek oczekujących na odprawę celną do Polski. Zaś na wyjazd z naszego kraju czeka się około 7 godzin. Przed terminalem stoi ok. 360 pojazdów.

d12g8yg

"Kolejki przed przejściami granicznymi wynikają z weekendowego spiętrzenia ruchu towarowego" – podała w komunikacie Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.

Według danych Izby, w ciągu ostatniej doby funkcjonariusze celno-skarbowi odprawili 3120 pojazdów ciężarowych na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim: 1365 na kierunku przywozowym i 1755 na kierunku wywozowym.

Uchodźcy na granicy. Polska nie zapewni azylu? „Białoruś powinna udzielić im ochrony”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12g8yg

Podziel się opinią

Share
d12g8yg
d12g8yg
Więcej tematów