Trwa ładowanie...
Policja
policja

"Łowcy Głów" zatrzymali ukrywającego się przestępcę. Był całkowicie zaskoczony

Mężczyzna przez trzy lata ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wiedząc, że już nie ucieknie próbował oszukać policjantów pokazując im podrobiony dowód osobisty.

Share
"Łowcy Głów" zatrzymali ukrywającego się przestępcę. Był całkowicie zaskoczony
Źródło: Policja
d1xa9ra

45-letni mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego. Sprawa dotyczyła m.in. przestępczości związanej z kradzieżami samochodów, ich legalizacją oraz gwałtami na nieletnich kobietach w Niemczech i Czechach.

Dolnośląscy policjanci współpracowali ze swoimi kolegami z tych krajów. Na bieżąco wymieniali się informacjami i w ten sposób wpadli na trop mężczyzny działającego w zorganizowanej grupie przestępczej. Wszystkie ślady prowadziły na Dolny Śląsk.

"Łowcy Głów" zatrzymali 45-latka na jednym z wrocławskich osiedli. Policjanci zorganizowali na niego zasadzkę. Podejrzewano, że mężczyzna może posiadać broń, a podczas zatrzymania zrobi wszystko, aby do niego nie doszło.

Zobacz także: Kobieta przyjmowała mężczyzn w mieszkaniu polityka PO. Andrzej Halicki mówi "wara"

Z relacji dolnośląskich policjantów wynika, że mężczyzna zaskoczony zatrzymaniem nie stawiał żadnego oporu. Próbował jeszcze przekonać policjantów, że nie jest tym, kogo szukają pokazując podrobiony dowód osobisty.

d1xa9ra

Policjanci znaleźli też dwa skradzione w Niemczech samochody. To BMW o wartości około 160 tys. zł. oraz warty około 200 tys. zł jeep Cherokee. W jednym z aut było ponad 30 niemieckich, holenderskich i belgijskich tablic rejestracyjnych oraz skaner fal radiowych. W jego mieszkaniu znaleziono jeszcze narzędzia służące do kradzieży samochodów. Mężczyzna prawdopodobnie miał też kilkadziesiąt podrobionych banknotów o nominale 50 euro.

Już wcześniej mężczyzna został skazany prawomocnymi wyrokami sądu na łącznie ponad 9 lat więzienia, m.in. za kradzieże z włamaniem, paserstwo i gwałty.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1xa9ra

Podziel się opinią

Share
d1xa9ra
d1xa9ra
Więcej tematów